admin küldte be 2009. 05. 05., k - 13:00 időpontban

Megyei minősítések megtekinthetőek alább:

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN (Miskolc, 2009. március 14.)
EMLÉKLAP
Mesevarázs Színjátszó Csoport - Gárdonyi Géza Tagiskola, Szuhakálló - Piros(sz)ka és a farkas

BRONZ
Bábakalács Színjátszó Csoport - Fazekas-Istvánffy Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Miskolc - Ravasz Jancsi
Búgócsiga - Bem József Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Miskolc - A király pantallója
Csibészkék - Bem József Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Miskolc - Csaló az üveghegyen
Jókai Színjátszó Csoport - Jókai Mór Református Általános Iskola és AMI, Miskolc - Utazás a szempillám mögött
Mesevarázs Színjátszó Csoport - Gárdonyi Géza Tagiskola, Szuhakálló - A félénk kiscica

EZÜST
Csiribiri Színjátszó Csoport - Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika - Csiribiri komédiák
Sárga rózsa - Széptan Alapfokú Művészetoktatási Tagintézmény, Sátoraljaújhely - Légy jó mindhalálig
Fazekas kiscsoport - Fazekas-Istvánffy Általános Iskola és AMI, Miskolc - Fából vaskarika

ARANY
Apródok Gyermekszínpad - Diósgyőri Ady Endre Kulturális és Szbadidőközpont, Miskolc - Elvált szülők klubja
Tűvétevők - Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Encs - A bajusz
Fazekas Drámások - Fazekas-Istvánffy Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Miskolc - Azt mondják, növök...

BARANYA (Pécs, 2009. március 21.)
BRONZ
Budai-Városkapu Moderntánc Csoport - Oroszlánkirály
Istenkúti Közösségért Egyesület - A Rém
Általános Iskola, Vokány - Koldus és királyfi

EZÜST
Eck Imre Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Pécs - Tündérszép Ilona És Árgyélus
Berze Nagy János Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Pécs - Mi a szabadság?

ARANY
Városközponti Iskola, Pécs, Birsalma János bátorsága

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK (Fegyvernek, 2009. március 27.)
BRONZ
„POMOGÁCSOK” - Szolnok, Liget Úti Általános Iskola, Berkecz Mariann, Lázár Ervin: Dömdö-dömdö-dömdödöm
HÓBAGOLY - Törökszentmiklós, Hunyadi Mátyás Ált. és Magy.-Ang. KTNY Isk., Bencsik Pálné, A fülemile, avagy színház a színházban
TAVASZVÁRÓK - Tiszasas, PS ÁMK Társulás Általános Iskola, Pakayné Péter Krisztina, Kelemenné Almási Andrea, Ősz mulatság
KUNKORI - Kunhegyes, Művelődési Központ, Szekrényesné Juhász Mária, Kemény Henrik: Vitéz László Aranyországban
TEÁTRUM-ÚJVÁROSI- Szolnok, Teátrum Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Burkáné Nádházi Erzsébet, A négy cigány legény mesterségének haszna
BÓBITÁK - Tiszafüred, Bán Zsigmond Ref Ált, AMI és Óvoda, Takácsné Paksi Mária, A szabadító (Isten-képek hittanóráról)
KUN KUCKÓ - Karcag, Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Szabó Péterné,Törökvilág Magyarországon
ORCZÁCSKA - Fegyvernek, Általános Iskola és Szakiskola, Bercsényiné Varga Erzsébet, Orczy Anna, A tanulékony szolgálólány

EZÜST
TEÁTRUM - KASSAI II. - Szolnok, Teátrum Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szurdok Lili, Váradi Éva, Kevély Kereki
LÁZÁRADAT - Kunhegyes, Művelődési Központ, Szekrényesné Juhász Mária, Lázár Ervin: Bab Berci kalandjai
PILLANGÓ- Kisújszállás, Kossuth Lajos Általános Iskola, Oláhné Horváth Ibolya, A kiskondás

ARANY
TEÁTRUM - KASSAI I. - Szolnok, Teátrum Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szilágyi Etelka, Gyere velem a vásárba! (népi dalos együttjátszás)
TEÁTRUM - KASSAI III. - Szolnok, Teátrum Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Váradi Éva; Szurdok Lili, 4:2 a félidőben…
PALACSINTA - Kisújszállás, Kossuth Lajos Általános Iskola, Oláhné Horváth Ibolya, János vitéz...

BÁCS-KISKUN (Kecskemét, 2009. március 27-28.)
EMLÉKLAP
Szélkötő szelemónák, Kecskemét, Benkó Anna, Arany János: Toldi

BRONZ
Csimpilimpi csoport, Kecskemét, Sz. Kulcsár Gabriella, Fehér nyúl a síneken
Csupa Csoda Csoport, Kecskemét, Berecz Zoltánné, A lustaság fél egészség
Tassi Tűzoltó Egyesület Színjátszó Csoportja, Tass, Szűcs Mónika, Mészáros Mónika, Buták versenye
Kis Duna Csoport, Baja, Szlavikovics Ferencné, Kacor király

EZÜST
Csengettyűsök csoport, Csengőd, Kákonyi Anett, Most mi rendezünk!
Kiskomédiások csoport, Kiskunfélegyháza, Répa Mónika, Gyerünk doktor Zirr-zurrhoz avagy a fájós fogú oroszlán
Nagy Duna Csoport, Baja, Szlavikovics Ferencné, Méhes György: Rapsonné vára
Szín-lelők Csoport, Kecskemét, Sz. Kulcsár Gabriella, A didergő király
Kalamajka Együttes, Kecskemét, Kormányosné Makai Eszter, S.O.S.
Kis Klágya csoport, Dávod, Horkics Erika, A válogatós királykisasszony

ARANY
Kísérleti Színpad, Felsőszentiván, Kalmár János, Toldi (Arany János, Ilosvai Selymes Péter és Benedek Elek után)
Figuramanósokk, Soltvadkert, Ocskóné Csabai Eszter, A pletykás asszony(ok) és...
Klágya Csoport, Dávod, Horkics Erika, Sok hűhó semmiért
Kincskereső Kölykök, Dusnok, Hodován Péter, a Maszat-hegyen innen és túl

HEVES (Eger, 2009. április 2.)
BRONZ
Baross Drámások, Hatvan, Diligens Károly, Felnőttek nélkül (túlélőjáték)
Színjátszó szakkör, Mátramindszent, Pócza Zsuzsanna, Toldi
Mitőlmessze Klubszínpad, Abasár, Juhász Adrienn, Janikovszky Éva: Már iskolás vagyok

EZÜST
Bendegúzok, Sirok, Gál Zoltán, Karinthy: Röhög az osztály

ARANY
Fityfiritty, Karácsond, Tóth Józsefné, Weöres sándor: Csalóka Péter
Vasgereben, Karácsond, Tóth Józsefné, A kiskondás
Pafff Színpad, Sirok, Rajnavölgyi Vilmos, Mondjad hát: széna!

KOMÁROM-ESZTERGOM (Tatabánya, 2009. április 3.)
EMLÉKLAP
Tatabánya, József Attila Ált. Isk. és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Hamupipőke, Prech Györgyi
Tatabánya, Váci Mihály Általános Iskola, Főzzünk kalamászt!, Mátraháziné Domján Erzsébet
Komárom, Dózsa György Általános Iskola, A fülemile, Dulai Nikolett

BRONZ
Pinokkió csoport, Dorog, Petőfi S. Ált. Isk., Az igazi ajándék, Putz Józsefné
Dorog, Petőfi Sándor Ált. Isk., Mesék a Négyszögletű Kerekerdőből, Takács Edit
Naszály, Angyalffy Mátyás Ált. Isk. és Alapfokú Művészetoktatási Int., Légy jó mindhalálig!, Tüske Eszter
Ácsi Kicsiripacsok, Ritmus Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és a Jókai Mór Ált. Isk., Kamaszpanasz, Szalókiné Polónyi Judit
Sorstársak, Tatabánya, József Attila Ált. Isk. és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény kihelyezett tagozata: Kodály Zoltán Ált. Iskola, A róka és a farkas , Langner Kornélia
Ficseri Színjátszó Csoport, Tatabánya, Szent Margit Ált. Iskola, Lúdas Matyi, Bíró Ildikó

EZÜST
Tata, Kőkúti Ált. Isk., Szösszenetek, Sulyokné Nagy Tünde
Talentum, Oroszlány, József Attila Ált. Iskola, Tanár úr kérem, avagy reggel hétkor, Dombiné Albert Ildikó
Százszorszép, Környe, Kisfaludy M. Ált. Isk. és Alapfokú Művészetokt. Int., A brémai muzsikusok, Dr. Szemetiné Horn Bernadett
Színészpalánták, Tatabánya, József Attila Ált. Isk. és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény kihelyezett tagozata: Kodály Zoltán Ált. Iskola, Adj király katonát!, Langner Kornélia és Petőné Novák Tünde
Tatabánya, Váci Mihály Általános Iskola, Lúdas Matyi, Mátraháziné Domján Erzsébet

ARANY
Délibáb Színház Kulturális Közhasznú Egyesület, Komárom, Cvikkedli, Mikolasek Zsófia
A Fekete Lajos Általános Iskola Nyolcadikosai, Tardos, Fekete Lajos Ált. Iskola, Órarend, avagy nem értünk rá tanulni, mert folyton tanítottak, Nagy Gábor
Pitypang, Környe, Kisfaludy Mihály Ált. Isk. és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Tél csengői csengenek, Dr. Szemetiné Horn Bernadett
Tavirózsa Színjátszó Csoport, Tardos, Fekete Lajos Ált. Iskola, A 13 és 3 éves Molnár Adrián titkos naplója, Nagy Gábor

GYŐR-MOSON-SOPRON (Győr, 2009. április 3.)
EMLÉKLAP
Mary és bandája, Győr, Vági Orsolya, Mary Poppins

BRONZ
Lébényi Színjátszók, Lébény, Váradyné Márkus Éva, Gazduram bajusza
Színjátszó szakkör, Fertőszentmiklós, Egyedné Horváth Erika, Kőleves
Madzsik, Győr, Frankó Katalin, Vízkereszt vagy amit akartok - de csak a Mesterembe-rek
Arrabona Diákszínpad, Győr, Fekete Anikó, Mi az igazság?

EZÜST
Vadvirágok, Győr, Répásiné Hajnal Csillla, A titkokat az ujjaimnak mondom el
Bezi Iskola, Bezi-Fehértó, Papp Ferenc, A tök és a csikó
Felhőcske Gyermekszínjátszó Csoport, Dunakiliti, Schnitzerné Samu Tímea, Tűvé Tevők
Bolyai Szín-Játék-Kör, Mosonmagyaróvár, Lakner Gabriella, Az úgy volt…
Csipikék Diákszínpad, Győr, Tóth Szabolcsné, Segítség,felnövök!
Színtiprók, Győr, Frankó Katalin, Vörös Rébék

ARANY
Arrabona Diákszínpad Középső Csoport, Győr, Balla Richárd, Irány tündérhon
Rubin Hód, Győr, Verebélyi Veronika, A csodálatos furulya
SzínÁSZ, Győr, Verebélyi Veronika, "Szomjúzom,Mánittam,Szö-kömmmeg"
Tekergők, Nyárasd (Szlovákia), Nagy Irén,Magyar Gaál Lívia, Ludas Matyi

HAJDÚ-BIHAR (Hajdúnánás, 2009. április 4.)
EMLÉKLAP
Pinokkiók, Kaba, Porcsin László, Micimackó Tajója

BRONZ
Futrinka, Földes Törökné Bíró Erika, A só
Gyólyahír Színjátszókör, Kokad, Guba Pál Tiborné, A csodasapka
Kópék, Bagamér-Kokad, Stumpf Ferencné, Bolondos királyság, királyi bolondság
Színjátszó Ibolyák, Debrecen, Sebestyén Mária, Dömdö-dömdö-dömdödöm avagy A költői verseny
Tarka lepke, Hajdúnánás, Kékiné Seres Emma, Tizenkét hónap
Turbó Csiga Színjátszó Csoport, Sáránd, Gyönyörű Erika, Egérvadászat

EZÜST
2.a osztály, Hajdúnánás, Makláry Lajos Általános Iskola, Gimnázium, AMI és PSZ, Varga Miklósné, A fába szorult hernyó
4.a osztály, Hajdúnánás, Makláry Lajos Általános Iskola, Gimnázium, AMI és PSZ, Kaprinyákné Ádám Edit, Holle anyó karácsonyi ajándéka
Cincogók, Hajdúnánás, Nagyné Sallai Judit, A csalárd kandúr
Kincskereső, Hajdúdorog, Benczéné Mátyási Katalin, A szamárrá lett diák
Kemencés színjátszó csoport, Báránd, Erdeiné Hákli Ildikó, A fülemile
Rosszcsontok, Bagamér-Kokad, Stumpf Ferencné, Recsen basa borbélyai
Szivárvány Színjátszókör, Hajdúnánás, Kovács Mónika, A gyevi bíró

ARANY
Abakusz Gyermekszínjátszó Kör, Mikepércs, Nánási Sándor, Tavaszt hozó tüzet viszek
Alföld Gyermekszínpad, Debrecen, Várhidi Attila, Kis magyar szürreáliák és brutáliák
Bolyaisokk, Deczki Klára, Utazás a szempillám mögött
Szín-FOLTOK, Szűcs Lászlóné, A póruljárt ördög

BÉKÉS (Orosháza, 2009. április 4.)
BRONZ
Picurkák, Körösladány, Sas Éva, A giliszta meg a százlábú
Gilikotti Színjátszsoport, Doboz, Illik Józsefné, Kacor király
Lurkók, Kevermes, Gazdagné Gyöngyösi Tünde, Csúfolódó

EZÜST
1.a osztály, Mezőkovácsháza, Csanád Vezér Általános Iskola és AMI, Gyurikné Vass Angéla, A császár új ruhája
2.a osztály, Mezőkovácsháza, Csanád Vezér Általános Iskola és AMI, Németh Gyuláné, Didergő király
Kiskószák, Szeghalom, Pándiné Csajági Mária, Az okos kos
Maskara, Körösnagyharsány, Erdei László, A lagzi
Nevenincs, Szarvas, Brachna Irén, A király új ruhája
Pajkos kölykök, Körösladány, Sas Éva, Haragszik-e, gazduram?
Mesekuckó, Gyula, Révászné NagyGabriella, Véka búza, véka rozs
TÜ-SZI, Körösladány, Sas Éva, Szülői értekezlet
Ványai Művészeti Csoport, Dévaványa, Boldis Julianna, Piroska és a farkas

ARANY
Pitypang Színjátszó Csoport, Vésztő, Csősz Ferenc, Idővarázs
Színkópék, Vésztő, Kovács Edit, Jóka ördöge

NÓGRÁD (BALASSAGYARMAT, 2009. április 4-5.)
MINŐSÍTÉST NEM KÉRT:
NAPSUGÁR bábcsoport, Litke, Hakkel Béláné, Lúdas Matyi - vásári jelenet

EMLÉKLAP
Csacsogók, Szécsény, Cs. Szerémy Andrea, Hol volt hol nem… a rátóti csikótojás
Vadmacskák, Bátonyterenye, Mátraházi Tamás, Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek?

BRONZ
Becskereki, Becske, Földvári Lászlóné, Mravíkné Nagy Enikő, Móra Ferenc: A hatrongyosi kakasok
Európa színpad I., Salgótarján, Mocsári Zoltánné, Egyszer volt, hol nem volt…
Futkározók, Bátonyterenye, Mátraházi Tamás, Icike - picike mesék
Futkározók, Bátonyterenye, Mátraházi Tamás, Rakoncátlan lángocskák
Gyermeklánc, Szécsényfelfalu, Homoki Marianna, Álom, álom…
Mo-ka-szín, Karancsalja, Kériné Gordos Angéla, Móra Ferenc: A didergő király
Moving Art- utánpótlás csoport, Salgótarján , G. Lóránt Lujza, Oh, Lord, segíts
Pimasz Kamasz, Balassagyarmat, B. Nyíregyházi Ágnes, Rómeó és a vízesés
"Szín-pad-ra", Balassagyarmat, Kurunczi Zsoltné, Fazekas Mihály: Lúdas Matyi
Tűzsárkányok, Bátonyterenye, Mátraházi Tamás, Megitatják a fűzfát

EZÜST
Európa színpad II., Salgótarján, Mocsári Zoltánné, A tejfölös tó
Prücsök színpad, Salgótarján, Jakubovics Judit, "Párnaálom" - pizsamaparty
Szivárvány, Salgótarján, Cs. Szerémy Andrea, 1212
TirÁDA, Szécsény, Cs. Szerémy Andrea, A fájós fogú oroszlán

ARANY
Andi színjátszósai, Szécsény, Garamvölgyi Andrea, Etűdök
Csicsergők, Balassagyarmat, Oláhné Kiss Márta, Csimpilimpi, hová mész?
Csiribiri Színpad, Mátraszele, Tóth László, Elveszett játékok
Játékkuckó, Magyarnándor, Györösiné Gyöngyösi Veronika, A gardróbszekrény meséi

PEST (TÖKÖL, 2009. április 4)
BRONZ
Csillagszeműek, Szigetszentmiklós, Wielandné Mikulik Gabriella, A cinkotai kántor
Liliom gyermekszínjátszó-csoport, Ráckeve, Szöllősi Ágnes-Henn Júlia, Évezredes barátság
Napraforgó csoport, Dunaharaszti, Ficzere Noémi, Pletykás asszonyok
Pilisi Színjátszósok, Pilisszántó, Feketéné Dudinszky Mária, Kacor király
Szeleburdiak, Pilisborosjenő, Bereczkiné Szendrey Éva, Ludas Matyi, avagy a libák gágogása
Szigetkék, Szsztmiklós, Kókánné Stefkó Mária, Rongyszőnyeg

EZÜST
Színházikó, Szada, Buzogány Márta, Mi is a színház valójában?
Szini-mini, Tura, Diligens Károlyné, A hétfejű tündér

ARANY
Inárcsi Színjátszók 13-14 évesek, Inárcs, Kovácsné Lapu Mária, Az osztály
Inárcsi Színjátszók11-12 évesek, Inárcs, Fodor Éva- Szivák-Tóth Viktor, Gülügülü megváltja a világ

PEST (VÁC, 2009. április 5.)
EMLÉKLAP
Don Bosco Vác, Vác, Jónás Tivadarné, Melyiket a kilenc közül?
Pirinyó Pantomim, Kisnémedi, Madaras Andrea, Twist Oliver

BRONZ
Aranymálinkó, Fót, Hartyányi Ágnes, A hét holló meséje

EZÜST
Gézengúz Színjátszó Csoport, Szob, Bódiné Horváth Ibolya, Eszter
Kobak Színház, Kosd, Bedő Mónika, A táltos madár

ARANY
Fóti Kisfiókák, Fót, Kovács Éva, Mi történt Rátóton?
Fóti Fiókák, Fót, Kovács Éva, A csodaszer
Fóti Figurások (ifjak), Fót, Kis Tibor, "Szép madár a hantmadár, csak ha meghal, randa már…"
Fóti Figurások (vének), Fót, Kis Tibor, Váratlan macskának váratlan a szőre
Inárcsi Színjátszók 11-13 évesek, Inárcs, Kovácsné Lapu Mária, A királynő
Tűzmadarak, Veresegyház, Ácsné Csáki Ildikó-Pozsonyi Fanni-Rácz Zsófia, Kamaszságok

TOLNA (Dombóvár, 2009. április 3.)
BRONZ
Lórántffysok, Kaposvár, Mészáros Mónika, Harangozóék karácsonya
Trafókák, Dombóvár, Weber József, Mese az öt kis kínairól

EZÜST
Csiperke, Szekszárd, Vadóc eszter, Kerekecske dombocska
Csipet-Csapat, Szekszárd Rotkainé Pászti Lívia- Pekari Bernadett, Bajusz
Kis Gadra, Szekszárd, Csizmazia Ferencné, Áprilisi tréfa
Nagy Gadra, Szekszárd, Pekari Bernadett, La Fontaine után szabadon
Színjátszó Ötösök, Szekszárd Rotkainé Pászti Lívia, Naplómesék

ARANY
Nánai Apróságok, Alsónána, Árváné Rácz Mária-Simonné Balogh Borbála, A mi mesénk

BUDAPEST (2009. április 5.)
BRONZ
Mező Színitanoda, Dr. Mező Ferenc Ált. Isk., XIV., Dömök Szilvia, Boszorkányok
Nevess Velünk!, Szűcs Sándor Ált. Isk., IV., Dr. Szerényi Mária, Emil és a detektívek

EZÜST
Almaszörp, Újbudai Alma Mater Ált. Isk. és KMI, XI., Póka Zsófia, "Ha én lennék a szerelmed"
GNM Tinitanoda, GNM Szinitanoda Egyesület, Művészeti SZKI, VIII., Csomor Ágnes, A rátóti csikótojás
Tini Team, Arany János Általános Iskola és Művészetoktatási Intézmény, XIV., Lengyel Zsófia, Arany János: A Jóka ördöge

ARANY
Dömdödöm Színjátszó Csoport, Dr.Török Béla Általános Iskola, XIV., Szabó Csilla - Némethné Szelle Krisztina, Kő, papír, olló avagy szabadulás a Hókirálynő fogságából
Manómozdulat, Fodros Ált. Isk., III., Bárány Márta, Székely asszony és az ördög
Kós Károly Színjátszó Szakkör, Kós Károly Ének-zene Emeltszintű Ált. Isk., XII., Bodzsár Zsuzsa, Kék madár
KIMI 6.c, Keleti István Művészeti Iskola, VIII., Mészáros Zsolt, Szeretek zsongani
Sufni Diákszínpad, Nagykovácsi Általános Iskola, Bakonyvári L. Ágnes, A szultán és az iszákos

BUDAPEST (2009. április 18-19.)
EMLÉKLAP
Galiba Színjátszó Csoport, Kölcsey Ferenc Ált. Isk., XVI., Donáthné Éles Ildikó, A bajusz

BRONZ
DRÁM"Á"SOK színjátszó csoport, Nagy Imre ÁMK AMI/ Kölcsey Ferenc Általános Iskola, XXI., Majorné Szekeres Edit, A nagyravágyó feketerigó
Emberke színjátszó csoport, Nagy Imre ÁMK AMI/ Kölcsey Ferenc Ált. Isk., XXI., Majorné Szekeres Edit, A legyek ura
Metamanók, Janikovszky Éva Ált. Isk. és Gimn., VII., Bíró Éva Gabriella, Momo
Nevenics, Gárdonyi Géza Ált. Isk., XIII., Hurták Gábor, A tök és a csikó
Puli, Máriaremetei-Hidegkúti Ökumenikus Ált. Isk., II.,Lakó Márta, A négyszögletű is lehet kerek
Szabó Magda Ifjúsági Színjátszókör, Áldás Utcai Ált. Isk., II., Fülöp Zsolt, Oliver
Vadócok, Bárczi Géza Ált. Isk., III., Horváthné Láposi Éva, Abigél
Vadrózsák, Bajza József Ált. Isk., IV., Király Gyöngyvér, Este a fonóban
Vajkosok, Vajk-sziget Ált. Isk., XVIII., Hódoss Henriette-Boldog Gabriella-Porhajas Éva- Máté Judit, Valahol Európában

EZÜST
Eszterlánc, Fodros Ált. Isk., III., Zsigmond Ottília, A napló titka
Gárdonyisok, Gárdonyi Géza Ált. Isk., XIII., László Anita, Szamárfül variációk árnyakra
Gézengúzok, Munkácsy MIHÁLY Ált. Isk., XIV., Várkonyi Zsuzsanna, A tök és a csikó
Hangyabanda, Lázár Vilmos Ált. Isk., XX., Balla Edit, A Jóka ördöge
Kiskígyó, Cilinder Színház és Iskola Alapítvány - Karinthy Frigyes Általános Iskola és ÁMK, IV., Naszádosné Hegedűs Erzsébet, Ludas Matyi
Kaktusz, Marczibányi téri Műv. Kp. II., Juszcák Zsuzsa, Sereglei András, Harapások
KIMI-Színtörők, Keleti István Alapfokú Művészetoktatási Iskola és Művészeti SZKI, VII., Knuth Barbara, Négyszögletű Kerek Erdő
Mester Studio JAK csoport, József Attila Ált. Isk. és AMI, IX., Talló Virginia, Micimackó
Pogácsa az Arénában Színkör, Cilinder AMI, Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület, Koltai Judit, Kis Herceg - Találkozásunk VELE… álom és ébrenlét határán…

ARANY
Búzaszemek, Rózsa és Kondor Művelődési Ház, XVIII., Búza Tímea, Nem az a csoda ha megszólal a csirkecomb
Csicsergő csoport, Erzsébetvárosi Ált. Isk. és Informatikai SZKI, VII., Kovács Istvánné, Ludas Matyi kalandjai öt képben
Janus Színjátszó Csoport, Pannónia Ált. Isk., XIX., Gregor Márta-Szuchy Katalin, A végzet
Mester 67, József Attila Ált. Isk. és AMI, IX., Gencsev Gábor, János Barát Békitő Showja
Nebuló Színpad, Homoktövis Ált. Isk., IV., Fodor Erika, A kakas és a pipe
Szerpentin Gyermekszínház, Cilinder Alapfokú Művészeti Iskola - Angyalföldi József Attila Műv. Közp., XVIII., Jancsó Sarolta, Az ördög kilenc kérdése

VESZPRÉM (2009. április 19.)
EMLÉKLAP (nem kért minősítést)
Dömdödöm, Ajka, Hajducsi Lívia, Az ördög három aranyhajszála

BRONZ
Angol Rózsák, Balatonfüred, Hudák Éva, Angol Rózsák
Mákvirágok, Ajka, Nemesné Láng Marianna, Népi lakodalmas
PERSZE, Berhida, Fésüs Éva, Hősök
Széplelkek Társulata, Veszprém, Brenner József , 7x7, avagy az erő története a Széplelkek Társulatával
Táltos Tinik, Balatonfüred, Tévaldné Sersing Ildikó, â01EKötelékâ01D

EZÜST
MA, mint TI, Zirc, Nyáriné Nagy Angéla, Az emberke tragédiája
Noszlopi Kilencek, Noszlop, Komáromi Sándor, Go West
Ramassetter Vince Ált.Isk. Színjátszócsop, Sümeg, Bókkon Gyula, A kis gyufaárus lány
Unikornis csoport, Balatonfüred, Kovácsné Kiss Ildikó, A didergő király

ARANY
Galagonya Színkör, Magyarpolány, Molnár Anikó, A Föld Köldöke
Nem Art Színjátszó Csoport, Pápa, Tegyi Tibor, Szívnapló
Picit Nem Art, Pápa, Horváthné Árvai Mária, Tükröm-tükröm

VAS (Szombathely, 2009. április 25.)
BRONZ
Fenyő Csoport, Szeleste, Mihály Péterné, A szegény ember szerencséje
Csepregi Színjátszók "Kicsik", Németh Andrea, Szurkos kezű királyfiak
Lurkó Csoport, Bük, Major Ágota, Tom Sawyer kalandjai, avagy a meszelés

EZÜST
Ga-'Rum'Bonciások, Rum, Bozi Jánosné, Dömdödöm
Pöttyös Hagyományőrző Gyermekcsoport, Csehimindszent, Horváth Barnabásné, Ólajtó a háztetőn
"MASKARA" Diákszínpad, Hegykő, SÜSÜ

ZALA (Zalalövő, 2009. április 24-25.)
BRONZ
Cincogók, Murakeresztúr, Ludas Matyi
Törpikék, Keszthely, Buczkó-Muczkó és az elfeledett kincs
Csirip-csapat, Keszthely, Tapló, az erdei varázsló
Színjátszó csoport, Pókaszepetk, Semmire semmi gondom
Cicamacák, Murakeresztúr, Énekelni tanulok
Csak csajok, Murakeresztúr, A tükör
Vadócok, Galambok, Fejbe kólintó
Pölöskei Bábvarázs, Pölöske,A virágos bolond
Szentjánosbogarak (Nagykanizsa), Idővarázs
Csintalan Eperkék, Letenye, Márti különös szomszédja
Fülemüle Drámacsoport, Murakeresztur, Jóka ördöge
Szegi Suli Színjátszói, Becsvölgye, Az ízlések változnak
Gyermekszínjátszó Csoport, Kerkabarabás, A békakirály
Pölöskei Palánták, Pölöske, A didergő király
Talentum csoport, Sármellék, Miből van a legtöbb a világon
Gingalló, Marcali, Minden jó, ha…

EZÜST
Fokla Gyermektánc Csoport, Zeg, A rátóti csikótojás
Kópé, Vízvár, Kicsik és nagyok
Kisegry Színjátszó csoport, Keszthely, Az álomfaló manócska
Egrysek, Keszthely, A gólyakalifa

ARANY
Mímelők, Marcali, Képben kép
Portyázók Színjátszó Csoport, Zalalövő, A rút kiskacsa
Carpe diem, Lendva, Carpe diem

CSONGRÁD (Szeged, 2009. április 23-24.)
BRONZ
Kozmutza F. Okt. Int. Színj. Csop., Hódmezővásárhely, Patócs Mariann, Valahol Európában
Csuda Kezek, Csudák Ezek, Aranyossy Á. Ált. Isk., Hódmezővásárhely, Tóth Edit, István Attila, Mai idők, avagy a felnőttek világa gyermekszemmel
Kicsi Okosak és Szépek, Tabán Ált. Isk., Szeged, Kozma László, Egy szem búza, kendermag
Kaláka, Jerney J. Ált. Isk., Szeged, Lovai Ágota, Rózsa és Ibolya
Zsizsik Színjátszó Csoport, Jövőnkért Alapfokú Műv.Okt. Int., Csongrád, Ferentzi Katalin, Alíz

EZÜST
Gézengúz, Szeged, Tabán Ált. Isk., Gégény Gáborné, Az ördög három aranyhajszála
Kicsi Magok, Tarjáni Kéttannyelvű Ált. Isk., Szeged, Kocsonyi-Adamcsok Márta, Családi csevegések - napról napra, évről évre
Manócska, Madách Ált. Isk., Szeged, Hudák Csilla Katalin, Csicseri történet
Cimborák, Jerney J. Ált. Isk., Szeged, Lovai Ágota, Tojásmese
Rókus II. 7.a, Rókusvárosi II. Ált. Isk., Szeged, Varjasi Ottóné, Kire ütött ez a gyerek
Futrinka Színjátszó Csoport, Csongrádi Kistérségi Egys. Alapfokú Okt. Int., Csongrád, Ferentzi Katalin, Fütyül a rigó

ARANY
Fergeteges Hangulatfestők, Karolina Ált. Isk. és Gimn., Szeged, Polyákné Márta Krisztina, A hetvenkedő sün
Grimaszk, Százszorszép Gyermekház, Szeged, Kulik Szilvia, Ének a kőszívű királyról
Vadócok, Makó, Ált.Isk., Dr Tamásné R. Nagy Klára - Kónyáné Miklós Erzsébet, Kalandozások

FEJÉR (Székesfehérvár, 2009. április 21-22.)
BRONZ
Beloianniszi Csipet-Csapat, Nikosz Beloiannnsz Általános Iskola, Beloiannisz, Dimanovszka Mahi és Pintér Katalin, Szörnyeteg Lajos, jaj, de álmos
Breki, Vörösmarty Általános Iskola, Székesfehérvár, Budainé Lendvai Mária, Falu végén kurta kocsma
Dramatizálók, Aba Sámuel Általános Iskola, Aba,Fábián Judit, Ludas Matyi
Kincses Füle, Általános Iskola, Füle,Geszlerné Hollósi Kornélia, Kire ütött ez a gyerek ?
Nánai Garabonciások, Várdomb- Alsónána Óvoda és Általános Iskola, Alsónána, Orcskai Marianna és Kollárné Kuris Piroska,Csóka móka
Arany lelkek, Violin AMI, Pusztaszabolcs, Hujberné Király Bea, A kis hercegnő
Napraforgó, Németh László Általános Iskola, Székesfehérvár, Várnai Rita, Párisz almája
Regélő, ÁMK Hunyadi Mátyás Általános Iskolája és AMI, Perkáta,Basticz Józsefné, A bajusz
Violinosok, Violin AMI, Dunaújváros,Tánczos Krisztina, Duma

EZÜST
Csiribiri, SIOK Vak Bottyán János Általános Iskola, Siófok, Lénártné Németh Valéria, A brémai muzsikusok
Esterházy Iskola drámacsoportja 1., Gróf Esterházy Móric Általános Iskola és AMI, Czvikli Imréné, Filemile
Esterházy Iskola drámacsoportja 2., Gróf Esterházy Móric Általános Iskola és AMI,Czvikli Imréné,A kiskakas gyémánt félkrajcárja
Nagyszájúak, Tinódi Lantos Sebestyén Református Általános Iskola és AMI, Enying, Takács Tünde, "Pillanataink"
Csipkebogyók, Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola, Bicske, Grósz Zsuzsanna és Szoboszlai Renáta, Hol volt, hol van a rátóti csikótojás?
Vörösmarty Színpad, Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Gimnázium és MI, Kápolnásnyék, Katonáné Kutai Erika, A muskátlis kalap
Érdi Hangyácskák, Körösi Csoma Sándor Általános Iskola, Érd, Nagyné Balázs Gabriellla, Rikoltások
Színparódiák 8. évfolyam, Szabolcs Vezér Gimnázium, Pusztaszabolcs, Tánczos Krisztina, A történelem hátulról
Tárnoki Morzsák, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Tárnok, Nagyné Balázs Gabriellla, Főzzünk, főzzünk kalamászt
Beugró, Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár, Ferenczy Noémi, A rátóti csikótojás

ARANY
Mákvirágok, Zichy Jenő Általános Iskola, Sárszentmihály,Bozai Éva, Az égig érő fa
Zsiványvár, Cilinder Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest, Almássy Bettina, Kövek
Turbó Csiga, SIOK Beszédes József Általános Iskola, Siófok, Takács Tünde, A bűvös tükör
Felleghajtó Társaság, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár, Oláh József, Kenderzsup

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG (MÁTÉSZALKA, 2009. április 16.)
BRONZ
Handa -Banda, Túristvándi, Sebők Zoltán, Handa basa avagy hiszi a piszi
Gyermeklánc, Dombrád, Kiss Lászlóné, Pletykás asszonyok
Csodavarázs, Ibrány, Szigetiné Tóth Enikő, Légy jó mindhalálig
Kék Madár, Tiszadob, Szőke Katalin, Karácsonyi ének

EZÜST
Palánta, Mátészalka, Mónus Béláné, A fiam gazember
Cside-Csoda Csapat, Porcsalma, Gaálné Kiss Hortenzia, Húsvéti mese
Ajaki ÁMK Színjátszói, Ajak, Tormáné Szabó Ilona, Almát szemétért
Aprókák, Újfehértó, Habdák Szilvia, Botfülű Bódog
Csicsergők Petneháza, Szabó Gyuláné, A bajusz
Gézengúzok, Záhony, Almásiné Forgács Éva, A fülemile
Huncutkák, Ajak, Tormáné Szabó Ilona, A bajusz

ARANY
Gézengúzok, Újfehértó, Tomasovszkyné Szilágyi Ildikó, A császár új ruhája