Szerkesztő küldte be 2013. 04. 23., k - 14:10 időpontban
F R I S S Í T V E ! ! ! (július 18. 7.20)
A XXII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó megyei bemutatóin a minősítés nem kötelező: azt a csoportvezetőknek kell kérniük, ha akarják (a tapasztalatok szerint akarják: csak néhány csoport vezetője nem kért minősítést).
Az első bemutatóra április 6-án került sor - az alábbiakban a megyei és fővárosi bemutatókon kiadott minősítések folyamatosan bővülő jegyzéke olvasható.
Folytatás a CÍMRE vagy a TOVÁBB feliratra kattintva. 
 
Baranya megye - Pécs, 2013. április 6.
Bártfa-csemeték, Pécs, Pöttöm Panna, Nyeső Ildikó – bronz
Bártfások, Pécs, Pán Péter, Nyeső Ildikó – ezüst
Kenguru, Pécs, Csönd és hang, Somorjai Eszter - ezüst
Majsi Iskolások, Majs, Mindent a vevőért, Hohmann-né Madarasi Erika - arany
Tinitanoda, Pécs, De szeretnék gazdag lenni, Bagossy László - arany
KöBö. Csoport, Pécs, Vélemény, Szalai Ádám - arany
 
Somogy megye –  2013. április 6.
Kikötők, Balatonboglár, Dömdö-dömdö-dömdödöm, avagy a nagy költői verseny, Sipőczné Oláh Mária - nem kért minősítést
Gézengúzok, Nagyberény, Mosoly-nagyanyó megmentése, Kristáné Soós Melinda - bronz
Boglári Játékszín, Balatonboglár, Farkas, Szendrődyné Botka Krisztina - ezüst
Csurgói deákok, Marcali, Ha per, úgymond, hadd legyen per!, Horváthné Zubor Andrea - ezüst
Turbó Csiga, Siófok, Liombruno, Takács Tünde - arany
 
Tolna megye –  2013. április 12.
Gézengúzok, Dombóvár, Titkaim, Nyári Éva és a csoport - bronz
Mákvirágok, Dombóvár, Egy sima, egy fordított, Szalainé Balogh Erika - bronz
Szorgisok, Dombóvár, Arckönyv, Farkas Atilla - bronz
TLG-Színpad, Gyönk, Férfidolog, Veszprémi András - bronz
Picurkák, Szekszárd, Esik eső, süt a nap, Vadóc Eszter - ezüst
Mazsolák, Szekszárd, Egyszer egy királyfi, Vadóc Eszter, Palla Erika - ezüst
Sióagárdi Színjátszók, Sióagárd, A fájós fogú oroszlán, Menyhei-Kovács Erzsébet - ezüst
Csintalan kölykök csapata, Dombóvár, A csudatarisznya, Szalainé Balogh Erika - arany
Mórágyi SzínLelők, Mórágy, Szépreményű Bendegúz, Balogh Borbála - arany
Nánai Garabonciások, Alsónána, Mesék meséje, ahogyan mi látjuk, Orcskai Marianna, Kollárné Kuris Piroska - arany
 
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye –  2013. április 12.
Hétszínvirág, Dombrád, Légy jó mindhalálig!, Kiss Lászlóné - emléklap
Huncutkák, Ajak, Mindenki egyetért!, Tormáné Szabó Ilona - bronz
Huncutkák utánpótlás, Ajak, Ludas Matyi, Tormáné Szabó Ilona - bronz
Kincskeresők Társasága, Nagyhalász, A mindent látó királylány, Szentirmai Gáborné - bronz
Mózsi, Székely, No, de ilyet..., Szabó Antalné  - ezüst
Virgoncok, Szabolcsbáka, Az öregember és a pokróc, Tormáné Szabó Ilona - ezüst
Lenszirom, Nyírbátor, Mese az éjjeli pávaszemről, Vona Éva - arany
Nyírbátori Diákszínpad, Nyírbátor, Adrien Mole, avagy egy 13 és 3/4 éves srác kínszenvedései, Márton Ildikó - arany
 
Pest megye – Vác - 2013. április 20.
Szikra, Veresegyház, Támad az Unalom? Irány Derünnye!, Ácsné Csáki Ildikó - bronz
Szivárvány Szakkör, Pilisszántó, Dömdö-dömdö-dömdödöm, Feketéné Dudinszky Mária - bronz
Dalos Dami, Isaszeg, Tanmese, Oláhné Szántó Tünde - bronz
Fenegyerek, Verőce, "Csók a család" Húsvéti történet, Dobay Márta - bronz
Maszatok, Dabas, Bóbita álma, Kotán Sándorné - bronz
Fóti Picurok, Fót, Morzsák, Kovács Éva - ezüst
Fóti Fiókák, Fót, Vándorok, Kovács Éva - ezüst (részvétel a regionális találkozón ajánlott)
Nagyszájúak, Herceghalom, A fülemile, itt-ott átírva, Varga-Tóth Csaba - ezüst
Tűztestvérek, Veresegyház, "Hiába fürösztöd önmagadban, csak másban moshatod meg arcodat", Ácsné Csáki Ildikó - ezüst
Tűzmadarak, Veresegyház, A négy ősi elem, Ácsné Csáki Ildikó - arany
Fóti Nagyonfiókák, Fót, A patkánysíp, Kovács Éva - arany
Fóti Figurások, Fót, Semmi, Kis Tibor - arany
Fóti Figurások (kicsik), Fót, Lent, hol a tölgyek, Kis Tibor - arany
 
Pest megye II - Inárcs, 2013. április 27.
Lugas produkció, Inárcs, A rettentő görög vitéz, Kovácsné Lapu Mária, Kovács Anna és Bálint Petra - ezüst
Drámajáték szakkör, Szigetszentmiklós, A világ legvidámabb cirkusza, Debreceniné Bereczki Katalin - emléklap
Csillagjárók, Tököl, A csillagszemű juhász, Lakics Lászlóné - bronz
Inárcsi Színjátszók, Inárcs, Az emlékek őre, Kovácsné Lapu Mária és Kovács Anna - arany
Tücskök, Tököl, A Tücsök meséi, Lakics Lászlóné - bronz
Az apró cirkusz, Szentendre, János diák, Csala Csilla - ezüst
Fapihe, Bag, Szerelmek és más szívózások, Szivák-Tóth Viktor - ezüst (részvétel a regionális találkozón ajánlott)
Mákszemek, Tököl, A király kenyere, Guthné Schneider Márta - bronz
Inárcsi Színjátszók, Inárcs, A Hókirálynő útjai, Kovács Zoltán - arany
 
Budapest – 2013. április 20-21.
Mürmidónok, Budapest, A trójai háború, Szőcs Tibor – emléklap
A Kempelen Farkas Gimnázium Rögtönzött Társulata, Budapest, Moliére Fösvénye kicsit másképp, Görög Zsófia – emléklap
Színes Színjátszók, Budapest, Rumini a Ferrit-szigeten – részlet, Mártonné Szabó Ágota – emléklap
„Jóhelyműhely” színjátszó kör, Budapest, Ludas Matyi, Faragó Éva – emléklap
„Jóhelyműhely” Csipet-csapata, Budapest, A brémai muzsikusok, Faragó Éva – bronz
Buzaszemek színjátszók, Budapest, Romeo és Julia – Részecskék, Buza Timea és Jeszenszky Böhm Attila – ezüst
Sufni Diákszínpad, Nagykovácsi, Zaci – monológok, Bakonyvári L. Ágnes – ezüst
Tátika, Budapest, Dömdödöm, Sefcsikné Szász Éva – ezüst
Don Bosco Katolikus Általános Iskola, Budapest, Diótörő és Egérkirály, Mayer Enikő – arany
Pogácsa az Arénában Színkör, Budapest, Ha én felnőtt volnék, Koltai Judit – arany
Galiba Színjátszókör, Budapest, Csalóka Péter, Bodó Anna és Hricisák Viktória – arany
 
Pillangócska, Budapest, Pillangócska, Sinai Samira – emléklap
Drám"á"sok, Budapest, „Capri királya”, Majorné Szekeres Edit – emléklap
Nyitott Kör Gyermekszínpad I, Szentendre, A kiskakas és a többiek, Meszlényi-Bodnár Zoltán – emléklap
Öku Színjátszó Kör, Budapest, Az éjszaka csodái, Lakos Attila – emléklap
„Emberke” Színjátszó Csoport, Budapest, Mesteremberek tündéri álma, Majorné Szekeres Edit – bronz
Izgő-mozgó Színpad, Budapest, Lepedőbe csavart mese, Almássy Bettina – ezüst
Nyitott Kör Gyermekszínpad II, Szentendre, A véres orsó, Botos Karolina és Meszlényi-Bodnár Zoltán – ezüst
Kaktusz Gyermekszínjátszó Csoport, Budapest, Névjegy, Juszcák Zsuzsanna és Sereglei András – arany
Papírsárkány, Budapest, Dömdö-dömdö-dömdödöm, Fonyó Ivett – arany
Fülemülék, Budapest, Felnőtt leszek?, Bárány Márta – arany
Gubanc Színjátszó Csoport, Budapest, Fullra a valóság!, Milák Melinda és Sallai Ferenc – arany
Dominó, Budapest, Emlék-más, Montvai Hanna és Nyári Arnold – arany
Vajkosok, Budapest, Ilyennek látnak minket! Ilyenek vagyunk?, Boldog Gabriella – arany
 
Csongrád megye – 2013. április 19.
Fábiáni Aprók, Fábiánsebestyén, Bolondos Királyság, Királyi Bolondság, Rozgonyi Szabó Mária – emléklap
Kisteleki Gyereksegély Program alternatív színjátszó munkacsoportja, Kistelek, Remus/Romulus, Punk Mária – emléklap
Kozmutza Flóra Oktatási Intézmény Színjátszó csoportja, Hódmezővásárhely, Zenés bohózat, dr. Rummelné Patócs Mariann – emléklap
SZTE Ságvári Endre Gyakorló Általános Iskola, Szeged, Királyválasztás, Özvegy Judit és a 4.c – emléklap
Csanyteleki Színjátszó Kör, Csanytelek, A pletykás asszonyok, Sebőkné Bencsik Elvira – bronz
Ficánka, Szeged, A kíváncsi királykisasszony, Siklósi Miklósné – bronz
Fityfiritty, Deszk, Bolondos királyság, királyi bolondság, Prónai Mónika – bronz
Hatások, Szentes, Mese a Tigrisről, a Medvéről meg a Pakuk madárról, Ráfiné Gáspár Annamária – bronz
Vidám kölykök társasága, Hódmezővásárhely, Kiskondás, Makainé Vitális Mónika – bronz
Deszki villantók, Deszk, Segítség, ember!, Prónai Mónika – ezüst
Kalandorok, Makó, „Kire ütött ez a gyerek?”, Pflaumné Rácz Zsuzsanna és Ratkainé Molnár Zsuzsanna – ezüst
Kozmutza Flóra Oktatási Intézmény Színjátszó csoportja, Hódmezővásárhely, Álom a réten, dr. Rummelné Patócs Mariann – ezüst
Makói Mókázók, Makó, Evolúció, Nagyné Hős Ágnes és Csaláné Oláh Edit – ezüst
Napsugár, Csengele, Brekekex, Lantosné Horváth Irén ezüst
Bohóckodók, Makó, Népi csúfolódó, dr. Tamásné R. Nagy Klára – arany
Főnix, Csengele, „Talpon legyen mindenki már...”, Lantosné Horváth Irén – arany
Pemetefű, Szeged, Banyaságok, Lovai Ágota – arany
 
Nógrád megye – 2013. április 20.
Gárdonyi Géza Színjátszó Kör, Magyargéc, Hófehérke, na meg a nyolc törpe, Hegedűs Gergő - bronz
Rosszcsontok, Bátonyterenye, A három nyúl, Mátraházi Tamás - bronz
Futkározók, Bátonyterenye, A pórul járt kérő, Mátraházi Tamás - ezüst
Játékkuckó, Magyarnándor, Kacor király, Györösiné Gyöngyösi Veronika - ezüst
Andi Színjátszósai, Szécsény, Twist Oliver - részletek, Garamvölgyi Andrea - arany
Fébé Társulat, Szécsény, Ki vagyok én?, Cs. Szerémy Andrea - arany
Pimasz Kamasz, Balassagyarma, Szalem és a szög, B. Nyiregyházi Ágnes - arany
Vadmacskák, Bátonyterenye, Fiús lányok, Mátraházi Tamás - arany
Pálinkás Zsaklin Dorina és Sárközi Kevin András (Futkározók, Bátonyterenye) A pórul járt kérő című darabban nyújtott kiemelkedő színjátékáért különdíjban részesült.
 
Vas megye – 2013. április 21.
Pöttyös Hagyományőrző Gyermekcsoport, Csehimindszent, Kungyorné a "kábosztásban", Horváth Barnabásné - ezüst
Soltis Lajos Színház Gyermekstúdió, Celldömölk, A beszélő fa, Marton Márió - ezüst
Reményik Suliszínház, Szombathely, A Félőlény, Németh Gyöngyi - arany
 
Bács-Kiskun megye – 2013. április 19-20.
"Zakatos", Kecskemét, Zöld barackok, Nagypál Mária - emléklap
Fülöpjakabi Cimborák, Pistuka meg Kató, Nemcsokné Tarjányi Erzsébet - emléklap
Rímörvény, Kecskemét, Ha a világ..., Tóth Orsolya - bronz
TKSZ gyermekszínjátszó csoport, Kecskemét, "Mi közöm az egészhez?", Tóth Orsolya - bronz
Kalamajka Együttes, Kecskemét, Fog ez menni!, Kormányosné Makai Eszter - ezüst
Csiribiri - Társulat, Kecskemét, A bukfencező mókus, Wamzer Gabriella - ezüst
"Bakancsosok", Kecskemét, Nyúltaktika, Nagypál Mária - ezüst
Pöttöm Színház, Tiszakécske, Tini-keservek, Vízhányóné Eszes Emma - ezüst
Kísérleti Színpad, Felsőszentiván, Ne változzon semmi, Kalmár János - ezüst
Klágya, Dávod, Elmarad a színjátszó, a csoport és Horkics Erika - ezüst
Kincskereső Kölykök, Dusnok, A rátóti csikótojás, Hodován Péter - arany
Lajtorja csoport, Szabadszállás, 20 perc, Török László - arany
"Pí"szKOS 12 gyermekszínjátszó csoport, Kecskemét, Az ördög darálója, Tóth Orsolya - arany
Lazarcú Maszkák, Kecskemét, Egy csepp félelem, Sárosi Gábor - arany
Tűzkút gyermekszínjátszó csoport, Kecskemét, A naphajú királyleány, Tóth Orsolya - arany
Zenészvirágok, Kecskemét, Showfehérke - avagy színdarab három TV csatornára, Kovács Tamásné - arany
Liliomszörnyek, Kecskemét, A rettentő görög vitéz, Tóth Orsolya - arany
 
Jász-Nagykun-Szolnok megye – 2013. április 19.
Kun Kuckó, Karcag, Pázmán lovag, Szabó Péterné - ezüst
Vasgereben, Karácsond, Csodamalac, Tóth Józsefné - ezüst
Cimborák és Cimborinák, Szolnok, Magunkat adjuk, Szamosfalvi Gabriella - ezüst
"ORCZÁCSKA" dráma csoport, Fegyvernek, Képtelenség, Bercsényiné Varga Erzsébet - bronz
Pafff Színpad, Sirok, Szent Antal szerencséje, Rajnavölgyi Vilmos - arany
Bendegúzok, Sirok, A fagyos király, Gál Zoltán - arany
 
Hajdú-Bihar megye - Hajdúnánás, 2013. április 26-27.
Rosszcsontok, Bagamér, Bohóckodó, Stumpf Ferencné - ezüst
Gólyahír Színjátszó Csoport, Kokad, A kiskakas gyémánt félkrajcárja, Guba Pál Tiborné - ezüst
Ri-Ko csoport, Bagamér, A stipendium, Stumpf Ferencné - bronz
ARANYos koméDIÁsoK, Létavértes, Rózsa és Ibolya, Molnárné Pelei Andrea - bronz
Hagyományőrző, Bagamér, A három kívánság, Stumpf Ferencné - bronz
Arany Gyermekszínpad, Debrecen, Másság, Kis Klára - arany
Móra Csapat, Egyek, Titoktalanított világ, Kiss-Manyhárt Éva - bronz
Kisfazekas Színjátszó Csoport, Debrecen, A fülemüle, Czipa Anna, dr. Rajnainé Nyiri Gabriella, alkotótárs: Nagyné Vékony Ágnes - arany
Manócskák, Ebes, Tojásmese, Bálintné Bagdi Ibolya - arany
Bárka Színjátszó Csoport, Debrecen, A "Hiánypótló", D. Farkas Csilla - emléklap
Abakusz Színjátszó Kör középső csoport, Debrecen, A gombaültető, Nánási Sándor - ezüst
Móka Színjátszó Csoport, Hajdúdorog, Megitatják a fűzfát, Kárándiné Gurbán Edit - ezüst
BábSZÍNtánc, Debrecen, Az út, Szűcs Lászlóné - Lőrinczy Éva - ezüst
Alföld Gyermekszínpad, Debrecen, Kisember, Várhidi Attila - arany
Táltos Színjátszókör, Derecske, Bogármese, Nádházi-Tálas Csilla - ezüst
Kincskeresők, Hajdúdorog, Élet-játék, Benczéné Mátyási Katalin - arany
Aranyoskák, Ebes, A bajusz, Bálintné Bagdi Ibolya - ezüst
Abakusz Színjátszó Kör Nagy Csoport, Debrecen, Ez a ház, bontásra vár, Nánási Sándor - ezüst
Bolyai 2.a osztály, Debrecen, A-ZS, avagy Ablakzsiráf zenés élő lexikon, Bessenyei Zoltán - emléklap
Vásárhelyi Komédiások, Polgár, A zöld légy és a sárga mókus, Fehérné Gáll Gabriella - emléklap
Abrakadabra, Debrecen, Telefon, Tarr Annamária Csilla – bronz
 
Zala megye, Gellénháza - 2013. április 25-26.
Zsibongók, Csesztreg, A muskátlis kalap, Kovácsné Papp Renáta - bronz
Csillagok, Lendva, Macskák, Koter Gizella - arany
Beleva-lovásziak, Lovászi, "Főzzünk kalamászt", Kovácsné Papp Renáta - ezüst
Orange Juice, Lendva, Merj más lenni, Koter Gizella - ezüst
Tűzmadár Mozgásszín, Nagykanizsa, Beugró Tűzmadár módra, Hikádi Mariann és Ritecz Rita - bronz
Portyázók, Zalalövő, A szellem szabadsága, Bischofné Hesinger Katalin - bronz
Aranymadár, Lendva, A kiskakas gyémánt félkrajcárja, Koter Gizella és Casar Renata - bronz
Csúcsfejek Színjátszó Csoport, Zalalövő, A bujdosó bábuk, Bischofné Hesinger Katalin - ezüst
6ások, Nagykanizsa, Hatások, Bali Judit - ezüst
Vadócok, Galambok, A boszorkánysegéd, Farkas Józsefné - bronz
Pölöskei Hogyishívjákok, Pölöske, János vitéz, Ganzerné Rabócsi Margit - emléklap
Gyermekszínjátszó Csoport, Kerkabarabás, Kolontos Palkó, Szabó Istvánné - bronz
Szegek Színjátszói, Becsvölgye, Madárijesztő, Berke Andrea - bronz
Rece-fice, Gutorfölde, A három pösze lány, Borbélyné Kovács Erika - arany
 
Győr-Sopron-Moson megye, Győr, 2013. április 26.
SzínÁsz, Győr, Fog,óóó! – játék, Verebély Veronika - bronz
„Háromsrácok”, Győr, Akarsz-e játszani?,  Németh Ervin - arany
Lébényi Színjátszók, Lébény, Az ördög kilenc kérdése,  Váradyné Márkus Éva - bronz
Szélkerék Színjátszó Kiscsoport, Bőny, A kiskondás,  Hujber Istvánné - bronz
Szín-Világ , Győr, Valami Szentiván éj,  Frankó Kata - ezüst
Arrabona Diákszínpad „Kis” Csoport, Győr, A legszebb koszorú kerek e világon, Bálint Bernadett, Balla Richárd - arany
Arrabona Diákszínpad, Győr, Lófia,  Fekete Anikó - ezüst
GO-K-ART, Győr, ZACC,  Zölei-Kocsis Blanka, ezüst
Szélkerék Színjátszó Csoport, Bőny, Volt egyszer egy ember,  Hujber Istvánné - bronz
Maskara,  Hegykő, A két Lotti,  Zámbóné Piacsek Erzsébet - ezüst
  
Veszprém megye I, Pétfürdő - 2013. április 27.
Rami-szín, Sümeg, A kis hableány, Bókkon Gyula - bronz
Galagonya, Magyarpolány, Adj már jelet!, Herczeg Diána - arany
Ma, mint Ti, Zirc, "Miénk ez a cirkusz...", Nyáriné Nagy Angéla - bronz
No komment, Magyarpolány, Örvény, Herczeg Diána - ezüst
Pereszke, Berhida, Egy cipőben járunk, Fésüs Éva - ezüst
Kék madár, Veszprém, Legyetek jók, ha tudtok, Juhász Attila és Segesdi Karolina - bronz
Persze, Berhida, Álarcok, Fésüs Éva - bronz
Farkas-Barkas, Pétfürdő, Farkas-barkas, Kucsera Károlyné Kovács Szilvia - nem kért minősítést (különdíjat kapott)
 
Veszprém megye II, Pápa - 2013. május 02.
Csóti Csajok, Csót, A sors, Benkó Zsófia Anna - bronz
Vaszari Bicskások, Vaszar, Erős János, Komáromi Sándor - ezüst
Nem Art, Pápa, Sok hűhó, Tegyi Tibor - arany
Ákombákom, Pápa, Az aranyszőrű bárány, Lampért Helga - bronz
Weöres Egyes, Pápa, Tartunk hová, Komáromi Sándor - arany
Csóti Suhancok, Csót, Mindennapi háborúk, Benkó Zsófia Anna - ezüst
Ördögfiókák, Ajka, Ő és Én, Komáromi Sándor - arany
Picit Nem Art, Pápa, Verselünk, Horváthné Árvai Mária - ezüst
 
Békés megye - Orosháza, 2013. április 27.
Mezőkovácsházi Színjátszó Tehetséggondozó Műhely, Mezőkovácsháza, Legyünk jók, de hogyan?, Németh Gyuláné és Gyurikné Vass Angéla - ezüst
Kicsik, Orosháza, Prücsök, Baranyainé Imre Julianna - ezüs (részvétel a regionálison ajánlott)
Ványai Kópék, Dévaványa, Hófehérke és a hét törpe, Boldis Julianna - arany
Lángocskák, Szeghalom, A rút kiskacsa, Pándiné Csajáti Mária - ezüst
Színkópék, Vésztő, Ludas Matyi, Kovács Edit - bronz
Színi Minizek, Dévaványa, Érzelmek nélkül, Boldis Julianna - ezüst
Kiskószák 2. csoport, Szeghalom, A kanapé, Pándiné Csajági Mária - bronz
Orlai Gyermekszínpad, Mezőberény, Az iskolában, Szabóné Gecse Éva - bronz
Csabai Színistúdió, Békéscsaba, Az igazmondó juhász, Kerepeczki Nóra - bronz
Ványai Művészeti csoport, Dévaványa, Szigorúan barátok, Boldis Julianna - arany
Kiskószák, Szeghalom, Fénytörő, Pándiné Csajági Mária - arany
Piruett, Orosháza, Négyszögletű kerek, Baranyainé Imre Julianna - ezüst
 
Komárom-Esztergom megye, Tatabánya - 2013. április 30.
Kőrösisek 2.d, Tatabánya, Szösszenetek, Kulcsár Nóra - arany
Színészpalánták, Tatabánya, Iskolabolygó, Langner Kornélia - bronz
Is-Is Színpad, Tatabánya, Az arany macska, Sulyokné Nagy Tünde - emléklap
Délibáb-Színház (kicsik), Komárom, A cirkusz, Mikolasek Zsófia - bronz
Zsák Bolha, Tata, Első évünk dióhéjban, Sulyokné Nagy Tünde - bronz
Útkeresők, Tatabánya, Sakk-matt, Langner Kornélia - bronz
Ficseri, Tatabánya, Puli, Bíró Ildikó - ezüst
Tavirózsa (5-6. osztályosok), Tardos, Abigél, Nagy Gábor - nem kért minősítést
Tavirózsa (7-8. osztályosok), Ő még csak most 14, Nagy Gábor - nem kért minősítést
Délibáb-Színház (nagyok), Komárom, Pyramus és Thisbe tragikus históriája, Mikolasek Zsófia - ezüst
Petőfi Diákszínpad, Dorog, Bolondos királyság, királyi bolondság, Takács Edit - nem kért minősítést
STOKI-Színkör, Nyergesújfalu, Tökmag, Komárominé Lizán Andrea - bronz
Cipőcuppogás, Ács, Párisz almája, Szalókiné Polónyi Judit - arany
Körbe Színpad, Tatabánya, Hol a Bódog?, Kulcsár Nóra - ezüst
Műkedvelők, Tatabánya, Egyszer volt, igaz volt, Langner Kornélia - különdíj
Ellopott gondolatok, Ács, Tizenhárom, Szalókiné Polónyi Judit - ezüst
 
Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc - 2013. április 26.
Pegazus csikók, Miskolc, Kőműves Kelemen, Valaskáné Nagy Andrea - arany
Haverok, Miskolc, Változatok, Kascsák Viktória - bronz
Mesemondók, Miskolc-Szirma, A csillagszemű juhász, Sári Katalin - bronz
Weöres Sándor színjátszó csoport, Arnót, Szép-Molnár morzsák, Horváth Judit - ezüst
Szélhúzók, Miskolc, Ravasz Jancsi, Kascsák Viktória - ezüst
Pitypalaty, Miskolc-Szirma, A világszép kecskebéka, Sári Katalin - bronz
Mesevarázs Színjátszó Csoport, Szahakálló, Csongor és Tünde (részlet), dr. Herczegné Ruszkai Edit - bronz
Pegazus, Miskolc, Rómeó és Júlia?, Valaskáné Nagy Andrea - arany
IMPRO'KA Színpad, Salgótarján, Ami a szívedet nyomja - játékok és versek, Nagyné Hajdú Györgyi - bronz
Csibészek, Miskolc-Szirma, A kiskakas gyémánt félkrajcárja, Sári Katalin - bronz
Sárga rózsa, Sátoraljaújhely, A fülemile, Végsőné Fazekas Aranka - arany
Fazekas Drámások, Változások - bronz
Spiritusz, Köröm, Indul a bakterház, Kalocsai Attiláné - ezüst (részvétel a regionálison ajánlott)
 
Fejér megye - Székesfehérvár, 2013. április 25.
Mákvirágok Színjátszó Csoport, Sárszentmihály, Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi, Bozai Éva - arany
Mini Comenius Színkör, Székesfehérvár, A mi Mészáros Gyurink, Geszlerné Hollósi Kornélia - bronz
Petőfi Kisszínpad, Sárbogárd, Bumbala, avagy a lakatlan sziget titka, Huszár Károly - bronz
Vörösmarty Diákszínpad, Kápolnásnyék, William Golding: A legyek ura, dr. Katonáné Kutai Erika - ezüst (részvétel a regionálison ajánlott)
Felleghajtó Társaság, Székesfehérvár, Olbrin Joachim csodálatos utazása, Oláh-Molnár József - ezüst
Bongó, Magyarpolány, Az út, Benkó Zsófia Anna - ezüst
Tinó-Diák, Enying, A hetvenkedő katona, Milei Róbert, Selmeci Márta - bronz
Csalamádé, Magyarpolány, Gyerekjáték!, Herczeg Diána - ezüst (részvétel a regionálison ajánlott)
Érdi Hangyák, Érd, A muskátlis kalap, Nagyné Balázs Gabriella - bronz
Érdi Kishangyák, Érd, Rikoltások, Nagyné Balázs Gabriella - bronz