Szerkesztő küldte be 2017. 05. 01., h - 14:30 időpontban

Frissítve, pontosítva július 28-án.

A fővárosi mellett tizenhét megyei bemutató minősítései – mivel két megyében nem volt bemutató, így teljes a lista. Csak apróbb pontosítások várhatók még.

A XXVI. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó megyei bemutatóin a minősítés nem kötelező: azt a csoportvezetőknek kell kérniük, ha akarják. (A tapasztalatok szerint akarják: csak néhány csoport vezetője nem kért minősítést.)

Az alábbiakban a megyei és fővárosi bemutatókon kiadott minősítések folyamatosan bővülő jegyzéke olvasható. Az arany minősítésű előadások automatikusan meghívást kapnak az adott közigazgatási terület regionális bemutatójára.

A megyei találkozók zsűrije több esetben is javasolta ezüst minősítésű előadások meghívását a regionális találkozó szervezőinek. (Ezeket a javaslatokat minden esetben feltüntetjük.)  

A regionális találkozók szervezői a saját kapacitásuk, szervezési lehetőségeik (a csoportok számának, az előadások időtartamának) függvényében egyaránt élhetnek ezen javaslatok elfogadásával, vagy el nem fogadásával. 

 

Jász-Nagykun-Szolnok megye, Fegyvernek, 2017. március 24.

TISZAPARTI SZÍNKÖR, Szolnok, Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, A só, Horváthné Papp Andrea, ARANY

A színpadi látványért különdíjban is részesültek.

SZÁRNYPRÓBÁLGATÓK SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Bucsai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Pletykás asszonyok, Tóthné Milánkovics Márta, EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra) 

Színészi alakításáért különdíjban részesült: Bácsi Péter

REFI-SZÍN, Törökszentmiklós, Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda, Ludas Matyi projekt, Nagy Rajmund, EZÜST

CSIBÉSZEK, Tiszatenyői Szent István Általános Iskola, „56 csepp vér…”, Szatlóczki Edit, BRONZ

CSIRIBIRITÁRSULAT, Fegyvernek, Orczy Anna Általános Iskola, Legyünk jók…de hogyan?, Botos Judit Anita, BRONZ

Színészi alakításáért különdíjban részesült: Túró Erika Loretta

ÚJSZÁSZI DIÁKSZÍNPAD, Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Csongorok és Tündék, Gonda Adrienn, BRONZ

Színészi alakításáért különdíjban részesült: Borsos Klaudia, Sallai Péter, Mihályi Richárd

 

Heves megye, Eger, 2017. március 31.

Csiribiri csoport, EKE Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet színjáték tanszakának tanulói, Csalóka Péter, Nádasi Erika, EZÜST

PAFFF csoport, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, Melyikük a legbolondabb?,  Rajnavölgyi Vilmos, ARANY

ÁMK Ady Endre Művelődési Ház Fityfiritty csoportja, Karácsond, Az otthont teremtő asszony (Benedek Elek meséjének feldolgozása), Tóth Józsefné, ARANY

Színészi alakításáért különdíjban részesült: Füleki Ádám 

Bendegúzok csoport, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, Kőmíves Kelemen, Gál Zoltán, ARANY

Színészi alakításáért különdíjban részesült: Baranyi Norbert

 

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda, 2017. április 1.

Rivalda csoport, Nyíregyháza, Hallgassatok meg!, Vona Éva, ARANY 

Gézengúzok csoport, Újfehértó, Kire ütött ez a gyerek?, Szilágyi Ildikó, ARANY

Huncutkák Utánpótlás csoport, Ajak, A soványító palacsinta, Tormáné Szabó Ilona, ARANY

Kincskeresők csoport, Nagyhalász, Farkas kontra Piroska, Szentirmai Gáborné, EZÜST  (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)

Huncutkák (nagyok), Ajak, Okosságpasztilla, Tormáné Szabó Ilona, EZÜST

Mózsi csoport, Székely, A ludak királynéja, Szabó Antalné, EZÜST

Huncutkák csoport, Ajak, A fájós fogú oroszlán, Tormáné Szabó Ilona, EZÜST

Csiribiri csoport, Dombrád, Hófehérke és a hét törpe, Kiss Lászlóné, BRONZ

Csodavarázs csoport, Ibrány, A falu bolondjai, avagy a bolond falu, Szzigetiné Tóth Enikő, BRONZ,

továbbá különdíj a kifejező, szép beszédért 

 

Fejér megye, Székesfehérvár, 2017. április 7.

Kozma Ferenc Színkör, Baracskai Kozma Ferenc Általános Iskola, Hófehérke - egy másik történet, Gráczer László – ARANY

Prikulicsok, Hang-Szín- Tér Művészeti Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium – Szín-Tér Egyesület Székesfehérvár, A boszorkánypalánta,Nagy Judit - ARANY

Mini Comenius Színkör, Comenius Iskola, A mi Ginánk, Geszlerné Hollósi Kornélia – EZÜST,

és „Matulás lányok”-díj a csoport színészi munkájáért

Petőfi Színpad, Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, A galambok élete, Leszkovszki Anna – EZÜST

Álarc mögött..., Magyarpolányi Alapfokú Művészeti Iskola székesfehérvári tagozata, Hófehérke, Benkó Zsófia Anna – BRONZ

Petőfi Kisszínpad 5.D, Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, A gyöngyréti kísértetek, Huszár Károly –BRONZ,

és „Ha jó a kedved”-díj a jó kedvű összjátékért

SZÉZSI Színkör, baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI, Lehetne máshogyan is?, Ujvári Csilla – BRONZ

Vörösmarty Színpad Felsős Csoport, Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Kápolnásnyék, Fából Költött vaskarika, Kiss Zoltánné Galambos Valéria – BRONZ,

és „Tüzet viszek, lángot viszek”-díj a magyar nyelv szép és értő megszólaltatásáért

 

Győr-Moson-Sopron megye, Győr, 2017. április 7.

Kunszigeti Gézengúzok, Micimackó és az Északi-sark felfedezése, Hegedűs Ildikó - BRONZ

különdíj: Hegedűs Ildikónak a csoport vezetőjének  "Kitartó csoportvezetői munkájáért" 

Lébényi Színjátszók, A csodatévő fakéreg, Váradyné Márkus Éva - BRONZ

különdíj: " Az élő hangszeres zene használatáért"

Maskara Diákszínpad, Háry bátya történetei, Kissné Kóczán Gyöngyi - EZÜST  

különdíj: "A végső drámai pillanatért"

KreaKtív, A táltosfiú, Verebélyi Veronika - EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)

különdíj: Szilágyi Benedeknek "A nap legelvarázsolóbb ifjú szerepéért"

Szigetiek, Rátótiak, Frankó Katalin - EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)

Szabadhegyi Kalandorok, Az elveszített humor(r), Saflánszky Sarolta - EZÜST

Arrabona Diákszínpad Mini csoport, Piroska vagy farkas?, Bálint Betty, Lakatos Dorina - ARANY

Arrabona Diákszínpad Kis csoport, Egészségünkre, Balla Richie, Bársonyosi Dávid, Bálint Betty - ARANY

Vadvirágok, Katona a hóban, Répásiné Hajnal Csilla, Szántó Dániel - ARANY

 

Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ, 2017. április 8.

MESÉK KALANDORAI,Virányos Általános Iskola, Cilinder Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakgimnázium,Miből van a legtöbb a világon? (Mátyás király tréfás mese alapján), csoportvezető-rendező Garamszegi Judit, alkotótárs: Móring Endréné, BRONZ 

POLAROIDOK, Ének-zenei és Testnevelési Általános Iskola, Real Life, csoportvezető-rendező: Éles Eszter és Landi Zsuzsanna, ARANY
Különdíjak: Kara Vaninak és Szabó Anita Angyalkának 

SZÉLKIÁLTÓ SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Szigethalmi Szent István Általános Iskola, Visszakérem az iskolapénzt,csoportvezető Szél László, rendező Szél László és Kontha Gabriella, EMLÉKLAP (a csoport nem kért minősítést)

KÜLÖNDÍJ: AZ ERŐS CSOPORTOS EGYÜTTJÁTSZÁS ÖRÖMÉÉRT 

TÁTIKA, AVAGY OROSZLÁNSZÁJ, Lázár Ervin Általános Iskola, Kié legyen a nyúl? (Muharai Elemér Az oroszlán, a nyúl és a többiek c. műve alapján), csoportvezető-rendező: dr. Sefcsikné Szász Éva, ARANY

Különdíj: Nagy Maja Árvennek 

BOLDOG BULDOG, Ének-zenei és Testnevelési Általános Iskola, Utazás (Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg c. művének alapján), az éneket betanította Szántóné Pintér Ildikó, Isóczky Mariann, csoportvezető Szántóné Pintér Ildikó és Éles Eszter, rendező Éles Eszter, EZÜST 

AZ A LEGENDÁS 4.A OSZTÁLY, Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola, A papucsszaggató királykisasszonyok (magyar népmese alapján), tánc, koreográfia Fehér Noémi, csoportvezető-rendező Borosnyai Katalin, ARANY
Különdíj: a színpadkép kompozícióinak téri kialakításáért 

VERKLI, Cilinder Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakgimnázium, Kamaszok, csoportvezető-rendező Miklós Marcell, EZÜST 

POGÁCSA AZ ARÉNÁBAN, Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület, A mi kis táncdalfesztiválunk…,zene: Varga Zoltán, mozgás: Hermál Henriett, csoportvezető-rendező: Koltai Judit, ARANY 

 

Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ, 2017. április 9.

BAGÁZS, RS9 Színház, Találkozás a múlttal, zene: Gallai Péter, csoportvezető-rendező: Fecskó Marica, EMLÉKLAP (a csoport nem kért minősítést)

ÓBUDAI WALDORF ISKOLA SZÍNJÁTSZÓ SZAKKÖRE, Óbudai Waldorf Iskola, Reggeltől estig...csoportvezető-rendező: Buchwald Magdolna, ARANY 

MACSKAKŐ ZRT., Fodros Általános Iskola, Várakozás (szerkesztett játék), csoportvezető-rendező: Bárány Márta, ARANY 

JANUS SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Kispesti Pannónia Általános Iskola, Valahol a Pannóniában, koreográfia: Kardos Orsolya, csoportvezető-rendező: Gregor Márta, BRONZ 

PAPÍRSÁRKÁNY, Török Flóris Általános Iskola, Dömdödömdödömdödöm (Lázár Ervin művének felhasználásával), csoportvezető-rendező: Fonyó Ivett, EZÜST 

Különdíj: a felszabadult közös játék öröméért 

HARMADIKCÉ, Németvölgyi Általános Iskola, Tojásmese, Mese az egérfarkincáról (román és magyar népmesék alapján), dramaturgiai és koncepcionális előzmények: Mezei Éva és a Budapesti Gyerekjátékszín, csoportvezető-rendező: Csorba József, EMLÉKLAP (a csoport nem kért minősítést)

különdíj: a legtöbb örömteli meglepetést okozó előadásért

különdíj: Balázs Vilmos részére a Nekuláj szerep megformálásáért 

KAKTUSZ DRÁMA- ÉS SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Marczibányi Téri Művelődési Központ, Sátrak valahol, zene: Kerekes Band, Szirtes Edina Mókus, szöveg: Móra Ferenc: A világ vándora, József Attila: Bolyongok és a csoport, mozgás: Jobbágy Kata és a csoport, csoportvezető-rendező: Juszcák Zsuzsa és Sereglei András, ARANY
Különdíj a felelős témaválasztásért 

 

Baranya megye, Pécs, 2017. április 12.

CITROMHAL+, Folt, Al-Gharati Amir, Fenyvesi Mihály, BRONZ

és csoportos különdíj

KÖBÖ JR, Teljesen be vagyok mobil, Komlóczi Zoltán, BRONZ

színészi különdíj Szundi Endre Györgynek

KOMLÓI ÚT 58,  A lemez két oldala, Komlóczi Zoltán, BRONZ

VÁRATLAN FORDULAT, Ellenfények, rendezte: Antoni Andrea, BRONZ

KÖBÖ SR, Gyümölcsprés, rendezte: Nagy Emese és Szalai Ádám, BRONZ

BERZE KICSIK, Paprikáskrumpli, rendezte Ákli Krisztián, EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra) 

KODÁLY KICSIK, Mirigy és atöbbiek, Gál Éva, EZÜST

"MESSZI DÉL VADJAI" NEGYEDIK NEKIFUTÁS, Az új tanító néni, Komlóczi Zoltán, ARANY

színészi különdíj Danku Noelnekű

 

Veszprém megye, Pétfürdő, 2017. április 22.

Alakváltó Kaméleonok, Ajka, Vissza?! – BRONZ

Széplelkek Társulata, Veszprém, Meghalsz, Banya! – EZÜST

Atombomba csoport, Noszlop, HamupipőkeEZÜST

Pereszke csoport, Berhida, A fába szorult hernyó – EZÜST (a zsűri az ezüst minősítésűek közül második helyen javasolja az előadás meghívását a  regionális találkozó szervezőinek)

Galagonya csoport, Magyarpolány, Csipkerózsika  – EZÜST (a zsűri az ezüst minősítésűek közül első helyen javasolja az előadás meghívását a  regionális találkozó szervezőinek)

Persze csoport, Berhida-Peremarton, Farkas kontra Piroska – ARANY

 

Komárom-Esztergom megye, Tatabánya, 2017. április 22.

SZÁLKA Stúdió, Tatabánya, Árpád Gimnázium, rend.: Tara Andrea, A Macskaherceg kilencedik élete - ARANY 

DÉLIBÁB Színház - nagyok , Komárom, Délibáb-Színház Kulturális Közhasznú Egyesület, Mikolasek Zsófia, A Mutter meg a dzsinnek, meg egy napunk... – ARANY

DÉLIBÁB Színház – kicsik, Komárom, Délibáb-Színház Kulturális Közhasznú Egyesület, rend.: Mikolasek Zsófia, SzerelMesék- EZÜST

MAJI Fiatalok, Mocsa, Arany János Általános Iskola, rend.: Szúcs József, Légy az egyetlen - EZÜST
CSUPALÁNY, Almásfüzítő, Petőfi Sándor Kulturális Szabadidő Központ és Könyvtár, rend.: Szúcs József, Ó, azok a... - BRONZ

Virgoncok, Tatabánya, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, rend.: Keresztes Mária, Kőleves - EZÜST

Zsák Bolha, Tata, Kőkúti Általános Iskola, Kenderke AMI, rend.: Sulyokné Nagy Tünde, Vonattal érkezünk - ARANY

STOKicsik, Nyergesújfalu, Kernstok Károly Általános Iskola, rend.: Komárominé Lizán Andrea - EZÜST

Ficseri, Tatabánya, Szent Margit Általános Iskola, rend.: Bíró Ildikó, Lúdas Matyi - EZÜST

Szivárvány Kópék, Biatorbágy, Juhász Ferenc Művelődési Központ, Szakadátiné Gueth Zsuzsanna, A nagyravágyó feleség - ARANY

STOKI-Színkör, Nyergesújfalu, Kernstok Károly Általános Iskola, rend.:Komárominé Lizán Andrea, Hová tűntek a csillagok? - ARANY

KSZCSTata, Kőkúti Általános Iskola, rend.: Nedermann Katalin, Odüsz-say-ja - nem annyira Ödusszeusz, mint inkább a csapatunk kalandjai - EZÜST

BozóKicsik, Pilismarót, Bozóky Mihály Általános Iskola, rend.: Baka Tamásné, A brémai muzsikusok - A csapat nem kért minősítést

Tavirózsa Színjátszó Csoport (kicsik), Tardos, Fekete Lajos Általános Iskola rend.: Nagy Gábor, Hapci király - A csapat nem kért minősítést

Tavirózsa Színjátszó Csoport (nagyok), Tardos, Fekete Lajos Általános Iskola rend.: Nagy Gábor, Huawei P8 Lite - A csapat nem kért minősítést

 

Nógrád megye, Balassagyarmat, 2017. április 22.

CsepPet Cseperedő Petőfisek, Petőfi Sándor Általános Iskola - Érsekvadkert, TE, Laci!, Petőfi  Sándor: Arany Lacinak című művéből átdolgozta és rendezte: Fontányi Andrea, mozgás: Huszár Krisztina, ARANY

PIMASZ KAMASZ, Rózsavölgyi Márk AMI - Balassagyarmat, Lúdas Matyi, avagy a libák gágogása, Fazekas Mihály művét átdolgozta László Tibor, mozgás Koplányi Luca, rendezte B. Nyíregyházi Ágnes, ARANY

Színvarázs, Magyarnándori Általános Iskola - Magyarnándor, Én és mi, vagy mi és én?, szerkesztett játék fiatal magyar költők verseiből, rendezte: Györösiné Gyöngyösi Veronika, ARANY

FÉBÉ TÁRSULAT, Rózsavölgyi Márk AMI - Szécsény, Kerítés, XX. századi és kortárs irodalmi és zenei alkotásokból, rendezte: Cs. Szerémi Andrea, ARANY

CSILLAG-SZÓRÓ GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Pongrácz Lajos Alapiskola – Ipolyság (Szlovákia), Ki vagyok én?, írta: N. Tóth Anikó, zene: Béres Anilla, Béres Gábor, Sztranyák Zoltán, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó, ARANY

VADMACSKÁK, Bartók Térségi Általános Iskola és AMI - Bátonyterenye, A Jóka ördöge, Arany János művét átdolgozta és rendezte: Mátraházi Tamás, EZÜST

Rosszcsontok, Bartók Térségi Általános Iskola és AMI - Bátonyterenye, Ödönke és a tízemeletes, Lázár Ervin meséjét, átdolgozta és rendezte: Mátraházi Tamás, EZÜST

CSIRIBIRI TÁRSULAT, Rózsavölgyi Márk AMI - Balassagyarmat, A Narancs - parasztkomédia, átdolgozta: Török Rezső, rendezte: B. Nyíregyházi Ágnes, EZÜST

Jóka ördöge Csoport, Zuglói Arany János Általános Iskola és AMI - Budapest, A Jóka ördöge, Arany János művét átdolgozta: Megyesiné Agárdi Zsuzsanna, zene: Quincy Jones, rendezte: Csikós Ildikó, EZÜST

EGYSZERVOLT-MOSTISVAN, COGITO ÁMK Hibó Tamás AMI - Bárna, Kutyák és macskák, rendezte: Tóth László, EZÜST

JÁTÉKKUCKÓ, Magyarnándori Általános Iskola - Magyarnándor, Állatságok, szerkesztett játék Romhányi József verseiből, rendezte: Györösiné Gyöngyösi Veronika, EZÜST

Andi színjátszósai, Rózsavölgyi Márk AMI - Szécsény, Hófehérke meséje, írta és rendezte: Garamvölgyi Andrea, EZÜST

Fülemile Csoport, Zuglói Arany János Általános Iskola és AMI - Budapest, A fülemile, Arany János művét átdolgozta: Schvoy Györgyi, zene: Mozart A-dúr klarinétverseny K. 622, rendezte: Csikós Ildikó, BRONZ

FUTKÁROZÓK, Bartók Térségi Általános Iskola és AMI - Bátonyterenye, műsoruk: Juhfia Jankó, palóc népmese

átdolgozta és rendezte: Mátraházi Tamás,  BRONZ

Rosszcsontok (újból), Bartók Térségi Általános Iskola és AMI - Bátonyterenye, műsoruk: Álmos Palkó

Lázár Ervin meséjét, átdolgozta és rendezte: Mátraházi Tamás,  BRONZ

 

Zala megye, Zalaszentgrót, 2017. április 22-23.

Csúcsfejek, Zalalövő, „Salla” Művelődési Központ és Könyvtár, rend.: Bischofné Hesinger Katalin, A láthatatlan kisfiú - ARANY

Fuszulyka, Gutorfölde, Tófeji Kincskereső Általános Iskola Gutorföldi Tagintézménye, rend.: Borbélyné Kovács Erika, Játsszunk lakodalmat! - ARANY

Csacsogó, Csesztreg, Harmónia AMI, rend.: Kovácsné Papp Renáta, Egyszervani komédiák - ARANY

Szín-folt és Szín-varázs, Zalaszentgrót, Deák Általános Iskola és Gimnázium Tánc-Játék Alapfokú Művészeti Iskolája, Keszei Judit, Csiribiri komédiák - ARANY

Szivárvány, Zalaszentgrót, Deák Általános Iskola és Gimnázium Tánc-Játék Alapfokú Művészeti Iskolája, rend.: Keszei Judit, Bolondos királyság, királyi bolondság - ARANY

Életfa, Keszthely, Életfa Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, rend.: Boldizsár Bernadett, Az egerek gyűlése -EZÜST

Színjátszókör, Zalaszentbalázs, Petőfi Sándor Általános Iskola, rend.: Horváthné Kovács Andrea, A fortélyos lány -EZÜST és különdíj a Kreatív színpadi összképért 

Ri-csajok, Nagykanizsa, Zrínyi Miklós - Bolyai János ált. Isk., rend.: Delyné Csere Andrea, A csodapatika - EZÜST

Péterfy csoport, Nagykanizsa, Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Péterfy Sándor Tagintézménye, rend.: Jakab Andrea, Sohsevolt király bánata - EZÜST

Szentpétertúri Színjátszó Csoport, Szentpétertúr, Szentpéterúri Általános Iskola, rend.: Kocsis István, Helén a tehén - EZÜST

Szegek színjátszói, Becsvölgye, Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola, rend.: Berke Andrea, Auguszta a karácsonyi liba - EZÜST

Dominik drámacsoport, Murakeresztúr, Overtones Alapfokú Művészeti Iskola, rend.: Kovácsné Kővágó Anna, Hófehérke és a hét elgyötört törpe - EZÜST

Regélők, Nagykanizsa, rend.: Delyné Csere Andrea, A gyevi bíró - EZÜST

Egrysek, Keszthely, Egry József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, rend.: Éles-Szamosi Petra, Idővarázs - EZÜST

Vadócok, Galambok, Galamboki Általános Iskola, rend.: Farkas Józsefné, Meghalsz, Banya! - BRONZ

Kisoroszlánok, Lendva, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, rend.: Koter Gizella és Nad Éva, Az aranyszőrű bárány - BRONZ

DiáXínpad, Lendva, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet Lendva, 1 számú Kétnyelvű Általános Iskola, rend.: Nad Éva, Az emberke tragédiája - BRONZ

Baglyocskák, Galambok, Galamboki Általános Iskola, rend.: Adorján Józsefné, Bendegúz iskolába megy - BRONZ

 

Borsod-Abaúj-Zemplem megye, Miskolc, 2017. április 22.

BAGAMÉRI SZÍNJÁTSZÓK, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Girincs, Kalocsai Attiláné, Hófehérke és a hét törpe, BRONZ

KÜLÖNDÍJ a közösségteremtő pedagógiai munkáért

Mesevarázs Színjátszó Csoport, Gárdonyi Géza Tagiskola, Szuhakálló, Dr. Herczegné Ruszkai Edit, A szamárrá lett deák, BRONZ

Ónodi Komiszak, Ónod, Izsó Angelika, Kampány, EMLÉKLAP

Premier-Miskolc Liliomok, Premier AMI, Miskolc, Püspöki Péter, Invázó, EZÜST (a zsűri javasolja a meghívását a regionális bemutatóra)

Premier-Boldva, Premier AMI, Boldva, Püspöki Péter, LM, BRONZ

KÜLÖNDÍJ Jauernik Ágnesnek a színpadi munkájáért

Ne-Felejcs, Tarsoly-Toth Erika, Az már nem igaz, ARANY

Garabonciás - Sajóhídvég, Garabonciás Művészeti Iskola, Izsó Angelika, Sajóhídvég, , BRONZ

Garabonciás - Sajószentpéter, Garabonciás Művészeti Iskola, Sajószentpéter, Izsó Angelika, A róka és a holló történetének továbbgondolása, BRONZ

3+2, Molnár Gabriella, Utca-szak Kulturális Közhasznú Egyesület, Horváth Szimonetta, A butából lett okos cigány, BRONZ

RÁKÓCZI DIÁKSZÍNPAD, Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szerencs, Harkályné Kovács Katalin, Életem, te választható…, BRONZ

Kaméleon, Garabonciás Művészeti Iskola, Tiszalúc, Ducsai Tiborné, Csizmás Kandur, ARANY

KÜLÖNDÍJ Kovács Gergőnek és Varga Béla Brendonnak a színpadi munkájáért

Avastetői – Pegazus, Avastetői Ált. Isk. és AMI, Miskolc, Nagy Andrea, A Jóka ördöge, EZÜST (a zsűri javasolja a meghívását a regionális bemutatóra)

KÜLÖNDÍJ a színpadi munkájáért Dobos Lászlónak

Avastetői – Pegazus csikók, Avastetői Ált. Isk. és AMI, Miskolc, Nagy Andrea, Születésnap, BRONZ

Meseerdő csoport, Miskolc-Szirmai Református Általános Iskola, AMI és Óvoda, Miskolc, Sári Katalin, Szemenszedett  mese, BRONZ

 

Pest megye, Tököl - 2017. április 22. 

Gödöllői Gubancolók, Gödöllő, Petőfi Sándor Általános Iskola, A bajusz, Kovács Éva - ARANY

Tűzmadarak, Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola, VÁL-SÁ-GOK, Ácsné Csáki Ildikó - ARANY

Szélkötők, Fót, Németh Kálmán Általános Iskola és AMI, Családom, Bagu Géza - EZÜST (a zsűri a csoportot a regionális találkozóra javasolja)

Zsákhangya, Kistarcsa, Simándi József Általános Iskola és AMI, A fekete pont, Nagy Mónika - EZÜST

Tűztestvérek, Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola, A furulyafa, Ácsné Csáki Ildikó  - EZÜST

Nyitott kör Szentendrei Színjátszók, Szentendre, Nyitott kör Egyesület, Igaz barátok, Emődi Klaudia és Horváth Dóra - BRONZ

Varázscsillagok, Szigetszentmiklós József Attila Általános Iskola és AMI - BRONZ

Bakfitty, Budapest, Centenáriumi Általános Iskola, Ábris útja, Csombor Rita, Berkes Györgyi - BRONZ

Bóbiták, Tököl, Weöres Sándor Általános Iskola, Ilyennek látjuk mi, Lakics Lászlóné - BRONZ

Tücskök, Tököl, "Szárny-nyitogató" AMI, Prücsök, Lakics Lászlóné - BRONZ

Kópék, Tököl, "Szárny-nyitogató" AMI, Szeleburdi család, Horváth Orsolya - BRONZ

KÜLÖNDÍJAK:

Mintaértékű színpadra alkalmazásért: DrámátAlma/PIM – Mesemúzeum (Petőfi Irodalmi Múzeum – Mesemúzeum) Halld meg! csoportvezető, rendező: Hantos Násfa

A kis púpos szerepének megformálásáért: Pásztor Bori, a Kerepeske gombocska jócsontok csapata tagja (Kerepesi Széchenyi István Általános Iskola) A kis púpos, csoportvezető, rendező: Almássy Bettina

Az ígéretes csoportért: Érdi Hangyácskák (Érdi Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk.) Rikoltások, csoportvezető, rendező: Nagyné Balázs Gabriella

Csoportos színészi díj: Derkó, csoportvezető, rendező: Szivák-Tóth Viktor

 

Pest megye, Csepel - 2017. április 23. 

Inárcsi Színjátszók 11-14 évesek (Inárcs, Múzsák AMI+KB36), Nem lehetsz különc egyedül, Fazekas Anna Dorottya - ARANY

Ötletel-Ő (Törökbálint, Bálint Márton Ált. Isk.) Magyar népmesék (Jó tett helyébe…?), Pátkay Mónika - ARANY

Izgő-mozgó Színpad (Budapest, Vigyázó Sándor Művelődési Ház), Törpenderül, Almássy Bettina - ARANY

DrámátAlma/PIM – Mesemúzeum (Petőfi Irodalmi Múzeum – Mesemúzeum), Halld meg!, Hantos Násfa - EZÜST

Csepeli Csemeték (Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Az öreg szolgáló és a tolvaj, Szabó Zsófia - EZÜST

Kerepeske gombocska jócsontok csapata (Kerepesi Széchenyi István Általános Iskola), A kis púpos, Almássy Bettina - EZÜST

Kraft csoport (Budakeszi, Mezei Mária Művészeti Iskola Alapítvány), Földtávolban, Kemény Rozi, Makkai Dani, Mayer Zita - EZÜST

Érdi Hangyák (Érdi Kőrösi Csoma Sándor Ált Isk.), Kamaszságok, Nagyné Balázs Gabriella - EZÜST

Derkó,  Titkos gyász, Szivák-Tóth Viktor  - EZÜST (a zsűri a csoportot a regionális találkozóra javasolja)

AMI Színkör (Csepel, Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Együtt, avagy miénk a ház, Kis Szabolcs - EZÜST

Az Art osztály (Szigetmonostor, Zöldsziget Körzeti Általános Iskola és AMI) ad/hd, Kas Kriszta - BRONZ

Inárcsi Felsős Drámások (Inárcs, Múzsák AMI+KB35) Szökés a szivárványba, Szivák-Tóth Viktor - BRONZ

Csillagfürt (Budapest Diadal Úti Általános Iskola), A kőleves, Szilvási Ildikó - BRONZ

Érdi Hangyácskák (Érdi Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk.) Rikoltások (szerkesztett játék), Nagyné Balázs Gabriella - BRONZ

 

Bács Kiskun megye, Kecskemét, 2017. április 21.

Aranyos Drámások (Kecskemét, Jövőnkért AMI), A boszorkánytanonc, Nagypál Mária – ARANY

Napsugár Gyermekszínpad (Jászfényszaru), Ludas Matyi, Kovács Tímea – ARANY

Kincskereső Kölykök (Dusnok), Ál-arcok, Hodován Péter – ARANY

Lazarcú Maszkák (Kecskemét) Szembesítés, Sárosi Gábor – ARANY

LILIOM Színjátszó Csoport (Kecskemét), Csókaland, avagy komámasszony kéreti…, Borsosné Horváth Krisztina – ARANY

Liliomszörnyek Színjátszó Csoport (Kecskemét), A bréMAI muszikosok, Borsosné Horváth Krisztina – EZÜST

Kassai-sok (Szolnok), Csak egy mese…?, Darabontné Juhász Zsuzsanna – EZÜST

Kísérleti Színpad (Felsőszentiván), „Dejónekem”, Kalmár János – EZÜST

Csiribiri Társulat (Kecskemét), A süket király, Vass Eysen Ábel, Wamzer Gabriella – EZÜST

Kalamajka Együttes (Kecskemét), Próba!?, Vass Eysen Ábel, Wamzer Gabriella – EZÜST

K.A.P. (Kölykök a pincéből) (Kecskemét), Egy másik dzsungel, Siposné Hajdú Margit, Bollerné Kiss Mária – BRONZ

Sugovica Csoport (Baja), Kenderike, Szlavikovics Ferencné – BRONZ

KÜLÖNDÍJAK:

Az adaptációért: K.A.P., (Kölykök a pincéből) (Kecskemét), Egy másik dzsungel, csoportvezető, rendező: Siposné Hajdú Margit, Bollerné Kiss Mária

Erzsike szerepének megformálásáért Petrov Panna, a Lazarcú Maszkák tagja (Kecskemét), Szembesítés, csoportvezető- rendező: Sárosi Gábor

A csoport munkájáért: Sugovica Csoport (Baja) Kenderike,  csoportvezető, rendező: Szlavikovics Ferencné

A színpadi koreográfiáért: LILIOM Színjátszó Csoport (Kecskemét), Csókaland, avagy komámasszony kéreti… csoportvezető, rendező: Borsosné Horváth Krisztina

 

Vas megye, Celldömölk, 2017. április 26.

REMÉNYSÉGEK (Reményik Ev. Ált és Műv. Isk.) (Szombathely), Virágszemű , Németh Gyöngyi – ARANY
kisCRAZYszínészek (Soltis Lajos Színház – Gyerekstúdió) (Celldömölk), Rumini a Ferrit-szigeten, Nagy Zsuzsi – ARANY

Hápogó Soltis (Soltis Lajos Színház – Gyerekstúdió) (Celldömölk), Palacsintás király, Nagy Zsuzsi – EZÜST

Bodor Péter Művelődési Egyesület (Erdőszentgyörgy), A sötét aranyerdő, rendezők: Károly Bálint, Piller Ádám, csoportvezető: Szász Enikő – EZÜST

Szelestei Iskolások Színjátszó Köre (Szeleste), A három pösze, Szabó Szilvia – BRONZ

Pöttyös Hagyományőrző Gyermekcsoport (Csehimindszent), Jóka ördöge- Arany János után Pöttyös módra, Horváth Barnabásné – BRONZ

KÜLÖNDÍJAK:

FELSZABADULT CSOPORTOS JÁTÉKÉRT: Bodor Péter Színkör középső csoportja, A sötét aranyerdő (r.: Károly Bálint, Piller Ádám, csoportvezető: Szász Enikő)

CSINOS CSINTALAN KÉP-ZENE DÍJ: Hápogó Soltis (Soltis Lajos Színház - Gyerekstúdió),  Palacsintás király (r.: Nagy Zsuzsi)

 

Csongrád megye, Szeged, 2017. április 28.

Ő-Szín-Te, Kozmutza Flóra Óvoda, Általános Iskola, Hódmezővásárhely, Figyelem! Figyelem! Óriási ingyenkoncert!, Dr. Rummelné Patócs Mariann – EMLÉKLAP

Pótszék, Tabán Általános Iskola, Szeged, Ugye mi jó barátok vagyunk?, Szilágyi Gábor – EMLÉKLAP

Vajk Stúdió, Vajk-sziget Általános Iskola, Budapest, Szólít a szörny, Ledő Attila – BRONZ

Tótágastálló, Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola, Szeged, Médiamánia, Kertész Eszter – BRONZ

7. C. csoport, Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola, Szeged, Ludas Matyi, Bálint Judit – BRONZ

Zsöllye, Tabán Általános Iskola, Szeged, A bajusz, Szilágyi Gábor – BRONZ

Szószátyárok, Csongrád és Térsége Általános Iskola, Csanytelek, A fülemüle, Sebőkné Bencsik Elvira – BRONZ

Főnix Csoport, Csengelei Alapfokú Művészeti Iskola, A félőlény, Lantosné Horváth Irén – BRONZ

Színlelők, Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Szatymaz, A pleykás asszony, Rácz Andrea – BRONZ

Tekergők, Kálvin Téri Reformátius Általános Iskola, Makó, Az adakozó fa, Nagyné Hős Ágnes – EZÜST  (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra

Páholy - Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, Hú áj em?, Szilágyi Gábor – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)

Pemetefű, Jerney János Általános Iskola, Szeged, Szádeli, Lovai Ágota – ARANY

Lájk Színjátszó Csoport, Kecskemét, Tükröm, tükröm..., Borsosné Horváth Krisztina – ARANY

 

Tolna megye, Dombóvár, 2017. április 28.

Mákvirág, Dombóvár, József Attila Általános Iskola, A szegény kisgyermek panaszai, Szalainé Balogh Erika – ARANY

Gézengúzok, Dombóvár, Belvárosi Általános iskola és AMI, Oskola-iskola, Nyári Éva – ARANY

Turbó Csiga, Siófok, Beszédes József Általános Iskola, Liombruno, a hős hajós, Takács Tünde - ARANY

Garay Gerlék, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Leánykérés, Hefner Edit – EZÜST

Csintalan negyedikesek, Szekszárd, Szent József Iskolaközpont, Tolvaj Marcsi, Vadóc Eszter, Palla Erika – EZÜST

Garay Rigók, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Királylány születik, Hefner Edit - BRONZ

Petőfi Kisszínpad 7.c, Sárbogárd, Petőfi SÁndor Gimnázium, Lúdas Matyi, Huszár Károly - BRONZ

Mórágyi színlelők, Mórágyi Általános Iskola, Csirke Rózsika és Tyukica, Balogh Borbála - BRONZ

Vackor, Szekszárd, Szent József Iskolaközpont, Vackor iskolába megy, Bertáné Hargitai Margaréta, Vadóc Eszer - EMLÉKLAP

 

Hajdú-Bihar megye, Hajdúnánás, 2017. április 29.

Fintorgó Gyermek Színjátszó Csoport, (Vámospércs) Lúdas Matyi, Somogyi László Gábor – BRONZ

KÜLÖNDÍJ Szilágyi Ádámnak Döbrögi szerepének megformálásáért

Petőfiókák, (Debrecen) A tétényi malomkő, Vitál-Török Anett - BRONZ

Kincskeresők, (Hajdúdorog) Padlásmese, Benczéné Mátyási Katalin – EZÜST  (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)

Kaláris, (Balmazújváros) A nagyravágyó feketerigó, Szilágyiné Szabó Judit – BRONZ

KÜLÖNDÍJ az emlékezetes színpadi képekért

Bolyai-Sokk Alapfok 4., (Debrecen) Idővarázs, Deczki Klára Éva – EZÜST

Huncutkák, (Nagyvárad) Kövér Lajos és sovány Laci, Rusz Csilla – ARANY

Katedra Színházi Műhely, (Debrecen) Kockák, Jószai Zoltán – EZÜST

A DMK Alföld Gyermekszínpada, (Debrecen) Sámsemék szobrot készít avagy Játék a művészet lehetőségeiről, Várhidi Attila – EZÜST  (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)

"Csacsogók", (Tiszavasvári) Karadana átka, Dancs Katalin – BRONZ

KÜLÖNDÍJ az előadás zeneiségéért

Csipetkék, (Ebes) Vacskamati virágja, Bálintné Bagdi Ibolya – EZÜST

Bolyai-Sokk Alapfok 2., (Debrecen) Lenka-Palkó, Bessenyei Zoltán – BRONZ

Szent János Bogárkák, (Egyek) Kicsik és nagyok, Kiss-Menyhárt Éva – EZÜST  (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)

Aranyoskák, (Ebes) Ő és én (életjáték), Bálintné Bagdi Ibolya – BRONZ

Csicsergő, (Nyíregyháza) Aranylúd, Rácz Ildikó – BRONZ

Bolyai-Sokk Alapfok 5-6., (Debrecen) Hogyan hódítsuk meg a lányokat?, Deczki Klára Éva – EZÜST 

Égből pottyant lurkók (Monostorpályi) Tanyakalamajka, Szilasi Zsanett és Koncz Zsuzsanna – BRONZ

Abakusz Színjátsó Kör, (Debrecen) Kárikittyom hadművelet, Nánási Brigitta Nánási Sándor – ARANY 

 

A kép eltávolítva. A kép eltávolítva.   A kép eltávolítva.