Szerkesztő küldte be 2017. 08. 17., cs - 22:11 időpontban
(A szemlét szervező Marczibányi Téri Művelődési Központ hírleveléből vettük át az alábbiakat.)
A Marczibányi Téri Művelődési Központban 2017. október 9-15. között megrendezésre kerülő 9. Gyermek- és Ifjúsági Színházi Szemlére 100 (mesebeli szám!) előadás nevezése érkezett, melyet ezúton is köszönünk.
A szemle programjára - a benevezett előadások megtekintése, elemzése, értékelése után - szakmai csoport tett javaslatot, melynek tagjai: Gyevi-Bíró Eszter színházi nevelési koordinátor; Kaposi László rendező, drámatanár; Szakall Judit közművelődési szakértő. Az előadások szakmai minősége mellett figyelembe vették a szemle felhívásában megjelölt szempontokat is.
Véleményük és javaslatuk alapján állítottuk össze a szemle programját: a meghívásra javasolt előadások, továbbá a közművelődési és oktatási intézmények figyelmébe ajánlott előadások körét, mely a folytatásban és a csatolt mellékletben olvasható.
  
  A szemleprogramra meghívást kapott előadások
  Színház / Társulat neve Az előadás címe Az előadás műfaja Rendező
1 Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház,     Marosvásárhely A brémai muzsikosok mesejáték Vidovszky György
2 Bohócok a láthatáron - K. V. Társulat - Névtelen Utak Alapítvány Kiállok érted ifjúsági előadás feldolgozó foglalkozással Romankovics Edit
3 Bóbita Bábszínház Szélkötő Kalamona bábszínházi előadás Markó Róbert
4 Budaörsi Latinovits Színház Az öreg kisasszony autósmeséi mesejáték Varsányi Péter
5 Csokonai Színház Jeruzsálem színházi nevelési előadás (TIE) Madák Zsuzsanna
6 Fabók Mancsi Bábszínháza A háromágú tölgyfa tündére bábelőadás Fabók Mariann
7 Góbi Rita Társulat Pici Bonbon táncos meseelőadás Góbi Rita
8 Griff Bábszínház Szépen szóló babukamadár bábjáték Boráros Szilárd
9 Kabóca Bábszínház Kodzsugukila, a boszorkány afrikai mese bábokkal, különleges hangszerekkel Szántó Viktória
10 Kerekasztal Társulás - InSite koprodukció Az óriás ölelése színházi nevelési előadás (TIE) Ceri Townsend
11 Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház Nincsenapám, seanyám ifjúsági színházi előadás Vidovszky György
12 MaNNa Kulturális Egyesület A Macskaherceg kilencedik élete mese felnőtteknek Szenteczki Zita
13 Mesebolt Bábszínház Kirikou és a boszorkány bábjáték Kovács Géza
14 Neptun Brigád Hamletman beavató osztálytermi előadás Baksa Imre
15 PartVonal Műhely Ágacska interaktív zenés mesejáték Quintus Konrád
16 RÉV Színházi és Nevelési Társulat Massza színházi nevelési előadás (TIE) Tóth Miklós
17 Soltis Lajos Színház Hantocska zenés mű-népmese Fábián Péter, Benkó Bence
18 Vaskakas Bábszínház Körbe, körbe, karikába csecsemőszínház Ujvári Janka
  Versenyprogramon kívül meghívott előadások
19 Hevesi Sándor Színház Peter osztálytermi színházi nevelési előadás (TIE) Madák Zsuzsanna
20 Kerekasztal Társulás Csend színházi nevelési előadás (TIE) Szenteczki Zita
21 PartVonal Műhely Bánk bán az esküdtszék előtt beavató színházi előadás Telihay Péter
  Közművelődési és oktatási intézmények számára meghívásra, megtekintésre ajánlott előadások
1 Álomzug Társulás Békamenyecske mesejáték bábokkal Gulyás László, Tóth Krisztina
2 Bartók Kamaraszínház és  Művészetek Háza Világgá mentem verses mesejáték Jankovics Anna
3 Budaörsi Latinovits Színház Ebcsont és nyúlcipő mesejáték Kuthy Ágnes
4 Budapest Bábszínház Gengszter Nagyi bábjáték élő színészekkel Hoffer Károly
5 Ciróka Bábszínház Így volt - tantermi nyomozás részvételi színházi előadás Ivanics Tamás
6 Csiky Gergely Színház, Kaposvár Hello, náci! tantermi dráma Fándly Csaba
7 Escargo Hajója Színházi és Nevelési Szövetkezet Őket is hazavárták preventív tragédia Tölgyfa Gergely
8 Góbi Rita Társulat Füled érjen bokáig! táncos meseelőadás mozgásfoglalkozással Góbi Rita
9 Griff Bábszínház Pötty babaszínházi előadás A társulat
10 Griff Bábszínház A 3 emeletes mesekönyv bábjáték Somogyi Tamás
11 Harlekin Bábszínház Pinokkió zenés bábjáték Halasi Dániel
12 Harlekin Bábszínház Szentivánéji álom bábos játék színházi nevelési  foglalkozással Somogyi Tamás
13 Kabóca Bábszínház Szegény Dzsoni és Árnika bábelőadás Pájer Alma Virág eh.
14 KB35 Inárcs Kimondva-kimondatlanul színházi nevelési előadás (TIE) Szivák-Tóth Viktor
15 Kerekasztal Társulás Kéksziget színházi nevelési előadás (TIE) Kárpáti Péter és Kárpáti István
16 Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház Minden dolgok könyve ifjúsági színházi előadás Kiss Márton
17 Közép-Európa Táncszínház Ki vagy te, kortárs tánc? Interaktív táncismereti előadás Kun Attila
18 MaNNa Kulturális Egyesület Karnyóné bohózat úszósapkában Szilágyi Bálint
19 MaNNa Kulturális Egyesület Sündör és Niru gyerekelőadás Varsányi Péter
20 Mentőcsónak – Manőver Alkotócsoport A néma tartomány osztályterem-színházi előadás Pass Andrea
21 Mesebolt Bábszínház Lila fecske bábjáték Veres András
22 Miskolci Nemzeti Színház Bánk bán opera beavató opera beavató Cser Ádám
23 Nyitott Kör Egyesület Magam vagyok TIE Meszlényi-Bodnár Zoltán
24 PartVonal Műhely Panka álomországban zenés mesejáték óvodásoknak Szilvási Dániel    
25 RÉV Színházi és Nevelési Társulat Kívül - belül (TIE) színházi nevelési előadás (TIE) Pass Andrea
26 Soproni Petőfi Színház 35 kiló remény színházi nevelési előadás (TIE) Németh Ervin
27 Vaskakas Bábszínház Nem, nem, hanem csecsemőszínház Ujvári Janka
28 Vaskakas Bábszínház Tündérkeresztanya bábelőadás Rab Viki
29 Váróterem Projekt, Kolozsvár Qkac bábelőadás Palocsay Kisó Kata
30 Vojtina Bábszínház Halak kora tantermi részvételi színházi előadás Madák Zsuzsanna
31 Vojtina Bábszínház Szerencsés János, avagy az ördög vásári bábjáték Markó Róbert e. h.
32 Ziránó Színház A zöldszakállú király bábjáték Veres András