Szerkesztő küldte be 2018. 04. 27., p - 23:21 időpontban

(Frissítve 04.28-án.)

A kép eltávolítva.Jász-Nagykun-Szolnok megye, Fegyvernek, 2018. március 23.

Zöldfülűek, Orczy Anna Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskola Tagintézménye, A székely menyecske meg a gyáva ördög, Tukarcs Piroska – BRONZ

Ropik, Teátrum Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok, Hogy is van?, Moldvai Ibolya – ARANY

Csipp-csupp, Orczy Anna Általános Iskola, Fegyvernek, Sarkadi Andrea, Gerőcs Eszter – EZÜST (a zsűri továbbjutásra javasolja)

 

Somogy megye, Csurgó, 2018. március 23.

Betlehemesek, Somogysárd, Betlehemi játék, Baksáné Csák Mária – EZÜST

Csurgói Bábosok, Csurgó, Robotjós, Pap Ernőné – a csoport nem kért minősítést

Boglári Játékszín, Boglári Általános Iskola és AMI, Balatonboglár, A bajusz, Szendrődyné Botka Krisztina – ARANY

 

Baranya megye, Pécs, 2018. március 28.

Berze Nagyok, Kakukkfészekakció, Vincze Gergő – EZÜST

Pázmány, Boldogan, amíg meg nem..., Nagy Emese, Zewde Eszter – EZÜST

Meszes Kicsik, Só, és minden, ami jó, Kocsis Zsófia, Keresztesy Veronika – BRONZ

Krumplicukor, Példabeszédek, Kósa Dóra – BRONZ

Eck-Ma-nem-tudok-maradni, Te-show, Zewde Eszter, Sétáló Imola – BRONZ

Eck KÖBÖ, Nagymami, Fenyvesi Mihály – BRONZDeák, Kikapcsolódva, Nagy Emese, Szabolcsi Marcell – ARANY

Kodály Kicsik, Mikor Krisztus Urunk Szent Péterrel Pécsett járt, Gál Éva – ARANY

Meszes Nagyok, Mesél az éjszaka, Kocsis Zsófia, Keresztesy Veronika – ARANY

KÜLÖNDÍJAK:

A bátor témafelvetésért, Krumplicukor, Példabeszédek, Kósa Dóra

A kreativitásért és kísérletezésért, Eck-Ma-nem-tudok-maradni, Te-show, Zewde Eszter, Sétáló Imola

A színpadi jelenlétért, Eck KÖBÖ, Nagymami, Fenyvesi Mihály

 

Vas megye, Celldömölk, 2018. április 6.

Reménységek, Reményik Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Reményik Evangélikus Általános és Művészeti Iskola, Szombathely, Az igazmondó juhász, Németh Gyöngyi – EZÜST

Pöttyös Hagyományőrző Gyermekcsoport, Csehimindszent Községi Önkormányzat, Királyuram, adj katonát!, Horváth Barnabásné Bánfalvi Mária – BRONZ

Ubuntu Színjátszó Csoport, Mozdulj Alapítvány, Lúdas Matyi, Horváthné Feiner Orsolya – EZÜST

Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola Színjátszó Szakköre, Ostffyasszonyfa, Részletek az Annie című musicalből, Bolla Katalin – EZÜST

Bodor Péter Színkör, Erdőszentgyörgy (Románia), Mese a Napról Holdról, Csillagokról, csoportvezető Barabás Katalin, rendező Móczár Bence – ARANY

kisCRAZYszínészek, a Soltis Lajos Színház Gyermekstúdiója, Eck Imre Alapfokú Művészeti Iskola, A kőbarát legendája, Nagy Zsuzsi – EZÜST (a zsűri továbbjutásra javasolja)

#SoloYolo, a Soltis Lajos Színház Gyermekstúdiója, Eck Imre Alapfokú Művészeti Iskola, Lúdas Matyi, Piller Ádám – ARANY

KÜLÖNDÍJAK

- kiváló színjátszói teljesítményért:

Györgyi Márton (Matyi anyja, LÚDAS MATYI, #SoloYolo)

Perényi Bálint (Igazmondó Juhász, Reménységek)

Bogdán Martin (Pöttyös Hagyományőrző Gyermekcsoport)

      

Győr-Moson-Sopron megye, Győr, 2018. április 6.

Bolyai Szín-Játék-Kör: Doja , a cigánytündér - EZÜST

Arrabona Kiscsoport: Büszkék vagyunk rád - EZÜST

Maskara Diákszínpad: Mi leszek, ha nagy leszek....avagy játék a jövőről - BRONZ

Lébényi Színjátszók: A mi csetepaténk - BRONZ

A Hókusz-Pókusz nem kért minősítést

Szigetiek: Játsszunk! - ARANY

Vadvirágok: Az eb olykor emeli lábát - ARANY

Arrabona kisközépső: Szegény Dzsoni és Árnika - ARANY

 

FEJÉR megye, Székesfehérvár, 2018. április 9.

Klikk-Klakk Lányok, Dunaújvárosi Tankerületi Központ FB 2401 Baracskai Kozma Ferenc Általános Iskola, Klikk-klakk, a zörgőszörny, Gráczer László - BRONZ

Prikulics Gyermekszínház, Hang-Szín-Tér Művészeti Iskola, A walesi bárdok, Nagy Judit - BRONZ

Magocskák, Atilla Király Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskolája, A kiskakas, Tömör Zsuzsanna, F. Korcz Judit - EZÜST

Petőfi Színpad, Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, Betonkacsa, Leszkovszki Anna - BRONZ

Kossuth Színkör, Kossuth Lajos Iskola, Az „Asszonyok tüköréből”, Dr. Kalmárné Várady Henriette Lilla – EZÜST (a zsűri továbbjutásra javasolja)

Kodócska, Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium, Toldi II. A pofon, Láposi Anita - BRONZ

HarleyQueen Színjátszó Csoport (HarleyQueen-ek), Dunaújvárosi Tankerületi Központ FB 2401 Baracskai Kozma Ferenc Általános Iskola, Gyöngyök és gyémántok, Gráczer László – EMLÉKLAP

KÜLÖNDÍJAK:

Prikulics Gyermekszínház, Csizmadia Máténak az erőteljes színpadi jelenlétért

Kossuth Színkör, Takács Petrának az erős karakterformálásért

 

Heves megye, Eger, 2018. április 13.

Csiribiri, Eger, A Pál utcai fiúk, Nádasi Erika, EZÜST

Bendegúzok, Sirok, Az okos kos, Gál Zoltán - ARANY

Különdíj a főszereplőnek szerepformálásáért

Fityfiritty, Karácsond, Csalóka Péter, Tóth Józsefné - EZÜST

Különdíj a bírót és Csalóka Pétert játszó fiúknak

Paff, Sirok, Szentivánéji álom (a mesteremberek jelenetei), Rajnavölgyi Vilmos, ARANY

Különdíj a Falat játszó fiúnak

 

Hajdú-Bihar megye, Hajdúnánás, 2018. április 14.
Tied a színpad!, Hajdúnánás , János vitéz, avagy Like Johnny, Jeles Éva - EZÜST – különdíj a gazdag eszközhasználatért (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra)

Csipetkék, Ebes, A kamra hősei, Bálintné Bagdi Ibolya - EZÜST

Huncutkák, Nagyvárad, A lusta pékinasRusz Csilla - ARANY

Görbeházi Soknevűek, Görbeháza, A soknevű hercegúrfi, Földváriné Varga Viktória - BRONZ

AranyosKoméDiákok, Bagamér – Kokad, A székely leány házasodik, Molnárné Pelei Anna - BRONZ

Alföld Gyermekszínpad, Debrecen, Bab Berci jót tesz, Várhidi Attila - EZÜST

Móka és Kincskeresők, Hajdúdorog, Légyvadászat, Benczéné Mátyási Katalin és Kárándiné Gurbán Edit - EZÜST

Katedra Színházi Műhely – Felső tagozat, Debrecen, PárhuzamokJószai Zoltán - ARANY

Kamaszok Ifjúsági Színjátszó Társulat, Marosvásárhely, Pötty és a többiek, Kozsik József, Különdíj a gyermekszínjátszás keretein belül sajátos színházi formák kereséséért 

Fintorgó Gyermek Színjátszó Csoport, Vámospércs, Röhög az osztály, Somogyi László Gábor - BRONZ

 

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda, 2018. április 14.

Gézengúzok, Újfehértó, Osztályképek – ezüst (A zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra.)

Együtt, Nagyhalász, A rút kiskacsa, – bronz

Rivalda, Nyíregyháza, Gyere haza Mikkamakka, mert jönnek a pomogácsok – ARANY

Margaréta Színjátszók, Nyíregyháza, Füles születésnapja – bronz – különdíj „a legszínesebb közösség” részére

Kincskeresők, Nagyhalász, Az alagút – bronz

Csodavarázs, Ibrány, Karácsonyi csoda (Hol lakik a Mikulás?) – bronz

Menő Manó, Ajak, A brémai muzsikusok – bronz

Szorgi Deák, Szorgalmatos, Ilók és Mihók – bronz

Huncutkák, Ajak, Kőmíves Kelemen – EZÜST (A zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra.)

különdíj „a különleges formanyelvű előadásért”          

Nyírbátori Diákszínpad, A fájós fogú oroszlán – EZÜST (A zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra.) – különdíj „a határozott színpadi jelenlétért”       

Huncutkák Utánpótlás, Ajak, A három együgyű lány – bronz

 

Pest megye I. – Csepel, 2018. április 14.

Kerepeskegombocska, jócsontok csapata, Kerepesi Széchenyi István Általános Iskola, Almássy Bettina, Légy ÖKOsabb! – EZÜST                  

Zsákhangya Nyüzsiszínház Színjátszó Csoport, Simándy József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Nagy Monika és Cziffer Veronika, Odüx Faktor tehetségkutató show – EZÜST    

Az Art osztály (kék csoport), Szigetmonostor Faluház, Kas Kriszta, A kis kockás izé – EZÜST

G.B.CS., Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Körömi Gábor, Tanulmányút – ARANY – színészi különdíj Balla Eriknek

„Emberke” Színjátszó csoport, Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészetei Iskola, Majorné Szekeres Edit, „Az új lány” – BRONZ – Különdíj a bátor problémafelvetésért

Az Art osztály (piros csoport), Szigetmonostor Faluház, Kas Kriszta, SZÜREÁL – ARANY           

AMI Színkör (előkészítő színjáték 1. o.), Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Kis Szabolcs, Szülők nélkül felhőtlen az élet – EZÜST  

Érdi hangyácskák, Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Nagyné Balázs Gabriella, Szerkesztett játék – BRONZ – Különdíj a szép beszédért

Izgő-mozó Színpad, Vigyázó Sándor Művelődési Ház, Almássy Bettina, Finnya – ARANY      

Érdi hangyák, Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Nagyné Balázs Gabriella, Kacor király – EZÜST    

AMI Színkör (alapfok színjáték 1-2. o.), Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Kis Szabolcs, A repülő osztály(Erich Kastner) – EZÜST 

 

BUDAPEST I., Marczibányi tér, 2018. április 14-15.

SZÓFIA GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TÁRSULAT,Vándorszerelem, Balázs Árpád és Szuhanyik Csilla – EZÜST

Különdíj: Kádár Orsolya részére, az anya szerepének emlékezetes megformálásáért. 

LE PICCOLE,Le Maschere, Ilg Barbara – BRONZ

MESÉK KALANDORAI,Kőműves Kelemen, Garamszegi Judit – EZÜST

Különdíj: Peszlen Dóra részére, Kőműves Kelemenné szerepének emlékezetes megformálásáért. 

DÖMDÖDÖM, Egyedül, Szabó Csilla és Némethné Szelle Krisztina ­– ARANY

KISFAZÉK,A félőlény, Pásztor Csörgei Andrea – EZÜST

PILLE CSOPORT,A szultán turbánja, Hajdú Györgyi – EZÜST

POLAROIDOK,F84.5 „Egy nem sima-történet”, Éles Eszter és Landi Zsuzsanna – ARANY
Különdíj: Kara Levente részére, Kerecsen szerepének emlékezetes megformálásáért. 

ÓBUDAI WALDORF ISKOLA SZÍNJÁTSZÓ KÖRE, Időutazás, Buchwald Magdolna – ARANY

KAKTUSZ SZÍNJÁTSZÓ- ÉS DRÁMACSOPORT,Babám, Juszcák Zsuzsa és Sereglei András – ARANY

dráMÓRÁsok, A didergő ötbé, Bori-Fekete Ágnes – ARANY

ISASZEGI SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Nem leszek a barátod!, Sereglei András és Milák Melinda – ARANY

NEGYEDIKCÉ,A buták versenye, Csorba József – ARANY
Különdíj: Balázs Vilmos részére, a férj szerepének emlékezetes megformálásáért. 

MACISULI,Bárány, Horváth Judit – EZÜST

 

Bács-Kiskun megye, Kecskemét, 2018. április 20.

Hunyócskák csoport, Kecskemét, Mese a legokosabb nyúlról, Boldis Anna Kornélia – EZÜST

- különdíj az emlékezetes szerepformálásért a Nyúl szerepét játszó lánynak 

Marionett csoport, Kecskemét, Luthieu királyfi (dramatikus játék), Nagypál Mária – EZÜST

Napsugár Gyermekszínpad alsós csoportja, Jászfényszaru, Mörrenmorcogi Micó meséje, Kovács Tímea – BRONZ

- különdíj az emlékezetse szerepformálásért a második Micó szerepet játszó fiúnak

Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja, Jászfényszaru, Fikarcföldi veszedelem, Kovács Tímea – ARANY

Liliomszörnyek,  Kecskemét, Álom-játék, Horváth Krisztina – EZÜST

Bummbele Színpad, Boldog, Miből van a legtöbb a világon? – Mátyás király mese, Kovács Tímea, BRONZ

Lazarcú Maszkák, Kecskemét, Észbúk, Sárosi Gábor, Krauter Dávid – ARANY

LÁJK Színjátszó Csoport, Kecskemét, A türelem "RÓZSÁT" terem, Horváth Krisztina – ARANY

Kalamajka Együttes, Kecskemét, Aranymorzsák, Vass-Eysen Ábel, Wamzer Gabriella – ARANY

 

Budapest III. Budapesti Művelődési Központ, 2018. április 21.

Szín-Kör-Játék csoport, Budapest, Cirkusz a cirkuszban, Vigh Laura - BRONZ, Örömjáték különdíj 

Cilinder csoport, Budapest, Döm-dö-döm próba, Barta Márta - BRONZ

AlmaSZÖRP, Budapest, Dömdödöm, Póka Zsófia - EZÜST

Harmadikas "Aranyosok", Budapest, A talált szív, Csikós Ildikó - EZÜST

Nyakas Banda, Zsámbék, Halesz, Borisz, Cipótisz, Tima Renáta - ARANY

Almafa, Pomáz, A békakirály, Tóth Orsolya - ARANY

Negyedikes "Aranyosok", Budapest, Holle anyó, Csikós Ildikó - BRONZ

Diadalos Csiribirik, Budapest, A szökevény szeplők, Tóthné Szabados Valéria, IvicsicsMátyásné - ARANY

Ürömiek, Üröm, A bandita patkány, Jelinek Erzsébet - BRONZ, különdíj a Szertelen játékért

Felsős "Aranyosok", Budapest, Farkas és Piroska, Csikós Ildikó - BRONZ

A három "Aranyosok" csoport Szépen szóló különdíjban részesült!

 

Budapest II. Kispesti Munkásotthon Művelődési Ház, 2018. április 21.

Újlak Mini színjátszó csoport, Budapest, Micimackó (Tigris megjelenik a kertben és reggelizni szeretne), György Dóra – BRONZ

MESE csoport, Budapest, Gencsev Gábor, Botond legendája – EZÜST

Mester stúdió, Budapest, A zöld oroszlán, Gencsev Gábor – EZÜST

Csillagfürt csoport, Budapest, Bűvös erdő, Szilvási Ildikó – ARANY

Répamintás Atomtengeralattjáró Sofőrlámák, Gödöllő, A túlélés szabályai az iskolában, Lázár András – KÜLÖNDÍJ

 

Pest megye II., Tököl, 2018. április 21.

Gödöllői Gubancolók (Gödöllő), A Koboldok földjén, Kovács Éva – ARANY

Petőfis Pupákok (Gödöllő), A walesi bárdok, Kis Tibor – ARANY

Kuckó Színpad (Szigetszentmiklós), Tessék engem megdicsérni!, Vajler Kovács Etelka, Lajter Enikő – EZÜST

Tűztestvérek (Veresegyház), A csoport, Ácsné Csáki Ildikó – EZÜST

TGM Színtár-suli (Dabas), Hibbant históriák, Péntekné Hegedűs Rita – TGM Színtár-suli (Dabas)

Tűzmadarak (Veresegyház), A fiú, aki a Félelemre vágyott, Ácsné Csáki Ildikó – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra)

Garatreszelő Grétakör (Gödöllő), KZ Oratórium, Kis Tibor – EZÜST

Szikra (Vecsés), Csodálatos Liliána Csodapatikája, Némethné Mézes Judit Éva – EZÜST

Szikra Színjátszó csoport (Monor), Párisz almája, Nagy Brigitta – EZÜST

Barcsy Színjátszó Kör (Szentendre), Úton feléd, Huba Lilla Rita – BRONZ

KÜLÖNDÍJ

Szerzői különdíj a Hibbant históriák c. darab 9.-es írójának

Különdíj az Úton feléd című előadás végén elhangzó verset mondó Csenge színpadi alakításáért

Különdíj a Párisz almája Menelaoszának színpadi alakításáért

Különdíj A csoport című előadásban a doktor asszisztensét játszó fiúnak

 

Veszprém megye, Pétfürdő, 2018. április 21.

Színvilág, Ágnes Asszony, Kozmutza Flóra Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és EGYMI, Veszprém, Neuburger Éva, ARANY – Különdíj a szerepformálásért Rózsás Jóliának

Pereszke, Borsszem Jankó, Berhidai II. Rákóczi ferenc N. N. Ny. Ált. Isk., Fésüs Éva és Kálmán Andrásné, EZÜST

Széplelkek Társulata, Szentivánéji álom, Bárczi Gusztáv Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Brenner József, Különdíj a kiemelkedő színpadi koncentrációért és együttműködésért

Négyszögletű kerekerdő, A soványító palacsinta, Református Általános Iskola, Balatonfüred, Csonka Mónika, BRONZ

Galagonya, Az álom, Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Benkó Zsófia Anna - EZÜST

CsosziBoszik, Rendhagyó természetóra, Veszprémi Cholnoky Jenő Általános Iskola, Neuburget Éva, Szegényné Kondor Csilla, EZÜST

Ma, mint Ti, Gubancok, avagy, mi zajlik a fejekben?, Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola, Nyáriné Nagy Angéla, BRONZ

Atombomba, A suli, Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Benkó Zsófia Anna, EZÜST – a zsűri továbbjutásra javasolja

HatÁsok, Petőfi-anziksz, Gyulaffy László Német Nemzetiségi Nyelvet Oktató Általános Iskola, Szegényné Kondor Csilla, BRONZ

Rami-szín, Toldi, Ramasetter Vince Testnevelési Általános Iskola, Sümeg, Bókkon Gyula, Különdíj az újszerű színpadi formák kereséséért

PERSZE, #Fénykor, Petőfi Művelődési Ház és Könyvtár, Fésüs Éva, BRONZ

Alakváltó Kaméleonok, A Fonal, Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Benkó Zsófia Anna, EZÜST – a zsűri továbbjutásra javasolja

 

Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc, 2018. április 21.

Rákóczi Diákszínpad - A pletykás asszonyok asszonyok – ARANY

Fazekas Drámások - Tündérek szakácskönyve az egérkirály – ARANY

Boldvai Kompánia - A pap meg a kántor – ARANY

Buli-huligánok – WOK Kör - A legdrágább kincs – ARANY

Jókai Kisdiákszínpad - Egy kép a dobozon Csoport – Perpatvar – ARANY

Bagaméri - János vitéz – EZÜST

Pegazus csikók - A néhai bárány – EZÜST

Kaméleon - Diótörő Ferenc és a nagy szalonnaháború – EZÜST

„CSIVITKE” - Trebla és Rebeka – EZÜST

Pegazus - Állj ki magadért – EZÜST

Vidorkák - Pletykás asszonyok – BRONZ

Maszk - Diótörő és az egérkirály – BRONZ

Komédiás Színjátszókör - Az okos lány – BRONZ

Zsibongó Színjátszó Kör - A legdrágább kincs – BRONZ

Rivall-da Színjátszó Csoport - Perpatvar – BRONZ

KÜLÖNDÍJ:

Nagy Andrea – pedagógiai munkájáért

Kalocsai Attiláné – pedagógiai munkájáért

"CSIVITKE" csoport

 

Nógrád megye, Balassagyarmat, 2018. április 21.

Andi színjátszósai, Rózsavölgyi Márk AMI Szécsényi Tagintézménye – Szécsény, 77 magyar rémmese, avagy a butaság határtalan,Garamvölgyi Andrea – ARANY

CsepPet,  Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola – Érsekvadkert,Hapci király, Lázár Ervin meséjét átdolgozta: Fontányi Andrea és a csoport, r.: Fontányi Andrea – ARANY

EGYSZERVOLT-MOSTISVAN, COGITO ÁMK Hibó Tamás AMI – Bárna, János meg az ördög, Tóth László – ARANY

JÁTÉKKUCKÓ, Magyarnándori Általános Iskola – Magyarnándor, Kolontos Palkó, Benedek Elek meséjét átdolgozta és rendezte: Györösiné Gyöngyösi Veronika – ARANY

Múzsarúzs, Cogito ÁMK – Balassagyarmat, Fekete-fehér, avagy a 8. jelenet, r. Orosz Gábor – ARANY

PIMASZ KAMASZ, Rózsavölgyi Márk AMIBalassagyarmat, Aranyalma, r. B. Nyíregyházi Ágnes– ARANY

BERÉNYI SZÍNT-JÁTSZÓK, Szent Márton Tagiskola – Borsosberény, Nem a ruha teszi, Hortobágyi Hajnalka – EZÜST

CsepPet nagyok, Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola – Érsekvadkert, Csókolom, jól megnőttem!, Hajdúné Hegedűs Szilvia, Homolyáné Szabó Nikoletta – EZÜST

Rosszcsont kicsik, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Kicsi vagyok én (szerkesztett játék), Mátraházi Tamás – EZÜST

Rosszcsont harmadikosok, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Rázzunk a fáról malacot!, Mátraházi Tamás – EZÜST

SZÍNVARÁZS, Magyarnándori Általános Iskola – Magyarnándor, Tanár úr én készültem…, Györösiné Gyöngyösi Veronika – EZÜST

VEREBEK, COGITO ÁMK Hibó Tamás AMI Salgótarján, Labdajáték, Klecsány Anikó– EZÜST

BERÉNYI TÖRPIKÉK, Szent Márton Tagiskola – Borsosberény, Régi és új, Hortobágyi Hajnalka – BRONZ

futkározók kicsik, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Kicsi vagyok én (szerkesztett játék),

Mátraházi Tamás – BRONZ

Futkározók nagyok, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Szellemidézés (tréfás jelenet), Mátraházi Tamás – BRONZ

Rivalda, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Hófehérke és a hét elgyötört törpe, Mátraházi Tamás – BRONZ

Vadmacskák, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Fiús-lányos (szerkesztett játék), Mátraházi Tamás – BRONZ

Emlékezetes szerepformálásáért különdíjban részesült:

Erki Dávid – Futkározók (Bátonyterenye)

Paróczi Réka – Pimasz Kamasz (Balassagyarmat)

Pusuma Roland – Egyszervolt-Mostisvan ( Bárna)

Több évtizeden át végzett áldozatos művészetpedagógiai munkájáért elismerésben részesült Mátraházi Tamás a bátonyterenyei Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI tanára, színjátszó csoportvezető.

 

Zala megye, Zalaszentgrót, 2018. április 21.

GKMK TabCsapat – Keszthely, A sajt, Tóth-Kiss Hajni – ARANY                                

Csúcsfejek – Zalalövő, A székely asszony és az ördög, Bischofné Heisinger Katalin – EZÜST    

Kis Csombor” Színjátszók – Nagykanizsa, Ó, te drága, Delyné Csere Andrea – BRONZ

Csacsogók – Csesztreg, Csúszda, Kovácsné Papp Renáta - BRONZ                                          

Csomborkák – Nagykanizsa, Sündisznócska lovagol, Delyné Csere Andrea – BRONZ

Péterfy Színjátszó Csoport – Nagykanizsa, Pomádé királynő, Jakab Andrea – ARANY

VADÓCOK – Galambok, Hófehérke és a hét törpe, FARKAS JÓZSEFNÉ – BRONZ

Kisoroszlánok – Lendva, Láng a szívben, Koter Gizella – EZÜST

Szivárvány Drámajáték Csoport, Alsópáhok, Péntek 13. avagy Igazmondó macskába nem üt a pletyka, Szabóné Fehér Hajnalka  – ARANY

The Ladder /A Létra/, Vonyarcvashegy, Tom Sawyer kalandjai, Radóné Karácsonyi Enikő – BRONZ

Szivárvány Drámacsoport, Zalaszentgrót, Mosoly–nagyanyó megmentése, Keszei Judit – BRONZ

KÜLÖNDÍJ: a legkitartóbb színjátszók különdíja

Szín-Folt Drámacsoport, Zalaszentgrót, A fülemile, Belinszky Bernadett – BRONZ

Szín-Varázs Drámacsoport, Zalaszentgórt, Mégis jó, hogy még nem vagyok felnőtt!, Keszei Judit – BRONZ

KÜLÖNDÍJ: az érzékeny témaválasztásért

 

Csongrád megye, Szeged, 2018. április 20.

Ő–Szín-Te – Hódmezővásárhely, Szeress ,rózsám!, dr. Rummelné Patócs Marianna - BRONZ

Különdíj : dr.Rummelné Patócs Mariannának a példaértékű közösségi munkáért

CSILLAGSZEMŰEK - Szeged, Iciri-piciri, Faludiné Lovas Mária - BRONZ 

FŐNIX  CSOPORT – Csengele, Kötélre hangolva, Lantosné Horváth Irén és Lantos István - ARANY 

Regionális  fordulóra továbbjutott

PEMETEFŰ - Szeged -Kiskundorozsma, Emlékfoltozók, Lovai Ágota - ARANY

A-tól Zs-ig  -  Szeghalom, Kettő..., Pándiné Csajági Mária - ARANY  

PÓTSZÉK - Szeged  9-10 éves, Anyám Tyúk ? Ja !, Szilágyi Gábor, EZÜST

PÁHOLY - Fábiánsebestyén, Fábiánban mindenki orvos, Szilágyi Gábor - EZÜST

Különdíj:Szilágyi Gábornak az elkötelezett és lelkiismeretes csoportvezetői és művészeti munkáért

KISKÓSZÁK - Szeghalom, Öltöztető, Pándiné Csajági Mária - BRONZ

 

Tolna megye, Dombóvár, 2018. április 27.

KoméDiákok, Szekszárd, Szent József Iskolaközpont, Maflázia, Bertáné Hargitai Margaréta – BRONZ

Vackor, Szekszárd, Szent József Iskolaközpont, Szerencsés Pista, Bertáné Hargitai Margaréta – BRONZ

Hovatovább…, Mohács, Forrás Művészeti Stúdió, Irányváltások, Antoni Andrea – EZÜST (javasolva továbbjutásra)

Mórágyi SzínLelők, Mórágy, Mórágyi Általános Iskola, A kevély kiskakas, Balogh Borbála és Árváné Rácz Mária – EZÜST (javasolva tovább jutásra)

Mórágyi Röghöz kötöttek, Mórágy, Mórágyi Általános Iskola, A "Z" generáció mindennapjai, Mucska Melinda – BRONZ

Turbó Csiga, Siófok, Beszédes József Általános Iskola, Egyszer volt, hol nem volt, Takács Tünde – ARANY

Petőfi Kisszínpad, Sárbogárd, Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, Restség, Huszár Károly – BRONZ

Gézengúzok, Dombóvár, Belvárosi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Rúzsa Sándor, Nyári Éva – EZÜST (javasolva tovább jutásra)

Mákvirágok, Dombóvár, Dombóvári József Attila Általános Iskola, Ki vagyok???, Szalainé Balogh Erika – EZÜST (javasolva tovább jutásra)

Garay Cinkék, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Mesékből érkezünk, Hefner Edit – BRONZ

Garay Gerlék, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Ha én felnőtt volnék, Hefner Edit – EZÜST

Garay Rigók, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Mindenki, Hefner Edit – BRONZ

 

Komárom-Esztergom megye, Tatabánya, 2018. április 27.

Zsák Bolha, Kőkúti Általános Iskola, Kenderke AMI, Tata, Járok az utcán, Sulyokné Nagy Tünde - ARANY

Színészpalánták, Kodály Zoltán Általános iskola és AMI, Tatabánya, Egyszer egy királyfi, Langner Júlia, Langner Kornélia (nem kért minősítést)

Tavirózsa Színjátszó Csoport (kicsik), Fekete Lajos Általános Iskola, Tardos, Csomótündér, Nagy Gábor (nem kért minősítést)

STOKICSI, Kernstok Károly Általános Iskola, Nyergesújfalu, Egy kupac kufli, Komárominé Lizán Andrea - EZÜST

Műkedvelők, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Tatabánya, Piroska és a farkas, Langner Júlia, Langner Kornélia (nem kért minősítést)

A bárányok nem hallgatnak, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Tatabánya, Az aranyszőrű bárány, Keresztes Mária -BRONZ

Tavirózsa Színjátszó Csoport (nagyok), Fekete Lajos Általános Iskola, Tardos, Vakegér, Nagy Gábor (nem kért minősítést)

Ficseri, Szent Margit Általános Iskola, Tatabánya, Kolontos Palkó, Bíró Ildikó - BRONZ

STOKI-Színkör, Nyergesújfalui Kernstock Károly Általános Iskola, Nyergesújfalu - EZÜST

Mi a szösz?, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Tatabánya, Mi a szösz?, Keresztes Mária - BRONZ

Szálka Stúdió, Tatabányai Árpád Gimnázium, Tatabánya, Álomvilágháló, Tara Andrea - ARANY

KSZCS, Kőkúti Általános Iskola, Tata, A vitéz szabócska, Nedermann Katalin - EZÜST